۱۴۰۳ شنبه ۱ ارديبهشت

جنگ‌ها برای آغازکنندگان آن «کمدی» اما پایان آن «تراژدی» است. تجربه تاریخی نشان می‌دهد که جنگ‌ها پس از کشتار، ویرانی، بی‌خانمانی، آوارگی سرانجام با مذاکره و گفت وگو به پایان می‌رسد.

علی ربیعی، سخنگوی دولت دوازدهم به بازگشت گشت ارشاد به خیابان واکنش نشان داد.

سید حسین موسویان دیپلمات پیشین نوشت: چنانچه اسرائیل حمله دوم به ایران را انجام دهد، ایران این بار در سطحی وسیع‌تر و بدون اطلاع قبلی، اسرائیل را مورد حمله قرار خواهد داد و بدترین سناریو ممکن یعنی جنگ بزرگ‌تر به وقوع خواهد پیوست.

حمله موشکی و پهپادی جمهوری اسلامی ایران به چند پایگاه نظامی اسرائیل آشکار و با اعلان از قبل و بدون غافلگیری، موجب احیای قدرت بازدارندگی ایران شده است.

درگیری مستقیم بین ایران و اسرائیل نه تنها به معنی تشدید درگیری ‌های کنونی در خاورمیانه، بلکه در چشم اندازی وسیعتر به معنی شروع جنگی در ابعاد جهانی است، جنگی که به دلیل وجود تفاوت های ایدئولوژیک تهدیدی برای صلح و امنیت منطقه و بین الملل خواهد بود.

تنش و خصومت بیشتر از چهار دهه است که بین ایران و اسرائیل در جریان است. انقلابیون، اسرائیل را رژیم اشغالگر می‌دانند و موجودیت آن را هم به رسمیت نمی‌شناسند.

ما پیش از این هم قانون حجاب داشتیم، منتها قانون جدید با مراتب و شدتی که مجلس تصویب کرده، هنوز به تأیید شورای نگهبان نرسیده است.

گروه سیاسی:نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در صحن علنی اعلام کرد که انتقام ایران از اسرائیل «دیر یا زود دارد اما سوخت و سوز ندارد ».

حملاتی که اسرائیل علیه ایران انجام می‌دهد و موضع‌گیری‌هایی که در مقابل آن انجام می‌شود خواسته و ناخواسته بازار را دچار التهاب، تلاطم و سفره های مردم را کوچک می‌کند.

لطفا شکیبا باشید...