۱۴۰۳ چهارشنبه ۲۷ تير

گروه اجتماعی: علیرضا زاکانی ، دانش آموخته پزشکی هسته ای است و سابقه مدیریت شهری ندارد. با این وجود شورای ششم تهران او را به عنوان شهردار انتخاب کرد. این انتخاب برای مردم سوال برانگیز شد و رفتارها و حرف های زاکانی به ویژه در مناظره های انتخاباتی و پوششی بودن او این سوال را در بین مردم و برخی اعضای شورای شهر ایجاد کرد که آیا او می ماند یا می رود و آیا نباید وی جایش را به یک فردی که دارای تخصص در امور شهری باشد بدهد؟

نرجس سلیمانی، عضور شورای شهر تهران با انتقاد تند از عملکرد علیرضا زاکانی و مدیران او گفت: جدا از شعارهای نمایشی شهر نیازمند عطاری دانا و خموش است که تلاش کند بدون هیاهوهای بی حاصل و هر دم در هوس جای دیگر نباشد. نه هر که کبه کج نهاد و نشست کاه داری و آیین سروری داند. این انتقادات با واکنش آقامیری مواجه شد. او گفت: اینکه چشمان خود را ببندیم و دهان خود را باز کنیم در شأن فرزند شهید سلیمانی نیست. در میانه حمله آقامیری به نرجس سلیمالنی، چمران به عنوان رئیش شورا نیز به بحث ورود کرد و گفت: شهید سلیمانی بسیار بزرگتر از این هستند که از ایشان نام برده شود. بحث شهید سلیمانی را کنار بگذارید.

اخیرا ویدیویی منتشر شده از فردی که به دوربین زل زده و پروسه ای که برای رسیدن به پست معاونت شهرسازی منطقه یک پشت سر گذاشته را تعریف کرده.

آفرین بر مردم ایران که در چالشی مدنی و بلوغ عقلانی طمعِ بداندیشانِ را از قوه مجریه بریدند.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با انتقاد از اینکه چالش‌های توزیع شیرخشک باعث شده فروشگاه‌های سیسمونی شیرخشک را چندین برابر قیمت بفروشند عدم همکاری مناسب بیمه ها با داروخانه‌ها را علت اصلی کمبود شیرخشک دانست.

جدول جدید جرایم رانندگی با لحاظ ظرفیت‌های قانونی فوق و همچنین در نظر گرفتن شرایط اجتماعی و زیرساختی تعدیل و به تصویب هیئت دولت رسیده است.

عباس عبدی روزنامه نگار و فعال سیاسی در اعتماد نوشت: آنان که پیگیر نوشته‌های من هستند به خوبی می‌دانند طی سه سال گذشته و از زمانی که دولت و شورای شهر و شهردار جدید آمده‌اند، به دلایلی در نقد شورای شهر و شهرداری تهران به صورت تفصیلی چیزی ننوشته‌ام.

نقش و جایگاه خانواده در عصر حاضر به عنوان مهمترین نهاد اجتماعی و تامین کننده ی نیازهای عاطفی، روانی و جسمانی افراد، به مرتب پر رنگ تر و با اهمیت تر از گذشته شده است.

اولین شب مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی و رئیس جمهور منتخب در حسینیه‌ی امام خمینی(ره) برگزار شد.

با آزاد شدن قیمت بلیت پرواز اگرچه در زمان غیر پیک ممکن است ارزان تر از قبل هم ارائه شود اما در زمان پیک و ایام خاص هم چند برابر و هم نایاب می شود. برخی مسئولان و کارشناسان با بررسی های آماری معتقدند اگر از ظرفیت شرکت های خارجی برای پروازهای داخلی بهره ببریم، بلیت مشهد-تهران به حدود 700 هزار تومان و حتی کمتر می رسد. ماجرا چیست؟

لطفا شکیبا باشید...