۱۴۰۳ شنبه ۱ ارديبهشت

کارشناس مسائل آمریکا گفت: اینکه کشورهایی مانند اسپانیا تاکید بر عضویت کامل فلسطین و رسمیت دادن به آن می‌کنند، نشانه مثبتی است اما فعلاً این پرونده درگیر مؤلفه‌های سیاسی خواهد بود.

بیگدلی گفت: اقتصاد ایران توانایی تحمل جنگ را ندارد. جنگ می تواند وحدت ملی را تقویت کند. این تئوری در جنگ ایران و عراق تا حدود زیادی تحقق پیدا کرد ولی امروز زمانی نیست که با جنگی خارجی در داخل به اتحاد ملی رسید.

رئیس دولت سیزدهم خطاب به امیر قطر گفت: قاطعانه اعلام می‌کنیم که کوچکترین اقدام علیه منافع ایران قطعا با پاسخی سهمگین، گسترده و دردناک علیه همه عاملان آن مواجه خواهد شد.

حسن بهشتی‌پور گفت: برخی افراد و گروه‌ها هر نوع مذاکره‌ای را التماس می‌دانند. اسمش را هم دیپلماسی التماسی گذاشته‌اند. در حالی که وقتی از موضع قدرت عملیاتی انجام گرفته برای تثبیت موقعیت باید سراغ مذاکره و گفت‌وگو در عالی‌ترین سطح رفت.

اسرائیل در ادامه حملات خود به مواضع ایران در سوریه و نیز نیروهای نزدیک به آن طی سال های گذشته،روز 13 فروردین در اقدامی بی سابقه به کنسولگری ایران در دمشق حمله کرد و محمدرضا زاهدی یکی از فرماندهان قدس سپاه در سوریه،معاونش و پنج تن دیگر را به شهادت رساند.

فلاحت پیشه با ستاره صبح گفت: بنابراین در اوج تقابل وحشت می توان فضا را برای دیپلمات ها فراهم کرد.

گروه بین الملل: ایران در پاسخ به حمله اسرائیل به کنسولگری در دمشق بامداد یکشنبه بخش هایی از مناطق جنوبی اسرائیل را هدف موشک و پهپادهای شاهد قرار داد.جزئیات بیشتر را در ادامه می خوانید:

ستاره صبح، فائزه صدر: روز 13 فروردین، حمله موشکی اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق، تنش در منطقه را بالا برد، تا جایی که در روزهای گذشته پیش‌بینی وقوع برخورد نظامی میان ایران و اسرائیل قوت گرفت.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در یادداشتی در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: در گفت وگو تلفنی با وزرای خارجه کشورهای هلند، بلژیک و قبرس تأکید کردم که به آمریکا هشدارهای لازم داده شده است.

کوروش احمدی می‌گوید: دولت بایدن بی شک مایل است که اتفاقی نیفتد و تنش بالا نگیرد. اما ابزاری که تاکنون مورد استفاده آمریکا بوده ظاهراً چیزی جز تلاش برای منصرف کردن ایران از طریق تهدید و تأکید بر حمایت از اسرائیل به همراه برخی همآهنگی‌های نظامی با ارتش اسرائیل نبوده است.

لطفا شکیبا باشید...