۱۴۰۳ شنبه ۱ ارديبهشت

گروه سیاسی:صبح جمعه خبری روی خروجی رسانه‌ها قرار گرفت مبنی بر اینکه چند ریزپرنده توسط پدافند هوایی در آسمان تبریز و اصفهان هدف قرار گرفته و منهدم شدند. از همان ساعت‌های ابتدایی گمانه زنی برای منبع این حمله آغاز شد.رسانه‌های بزرگ دنیا مانند واشنگتن پست و یورونیوز به آن پرداختند و هرکدام به نقل از منابع خود روایتی از ماجرا ارائه کردند. جزئیات بیشتر را در ادامه می‌خوانید:

صبح امروز چند ریزپرنده در حریم هوایی اصفهان و تبریز توسط پدافند هوایی مورد انهدام قرار گرفتند و هیچ‌گونه خسارتی به اماکن نظامی و غیرنظامی وارد نشد؛ بلافاصله رسانه‌های غربی این واقعه را اقدامی از سوی رژیم صهیونیستی عنوان کردند.

رئیس جمهوری در مراسم رژه ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: عملیات وعده صادق نشان داد که نیروهای مسلح ما آماده و منتظر فرمان فرماندهی معظم کل قوا هستند این اقدام، اقدامی محدود بود اما اگر این اقدام فراگیر بود حامیان رژیم صهیونیستی می‌دیدند که چیزی از این رژیم باقی نمی‌ماند اما ما اعلام کرده بودیم که این اقدام تنبیه و محدود بود، اما اگر اقدامی علیه منافع ما داشته باشند پاسخ ما قاطع‌تر و محکم‌تر خواهد بود.

محمود احمدی نژاد در اولین واکنش به حمله تلافی‌جویانه ایران به اسرائیل گفت: هر کشوری به سایر کشورها غیرقانونی حمله کند، باید پاسخ آن را دریافت کند.

«عملیات ایران حاوی این پیام روشن بود که اسرائیل تصور نکند که هر جنایت و شرارت و عمل خلاف مقررات مسلم بین المللی انجام دهد و نهاد‌های بین المللی هم در مقابل آن به وظیفه قانونی خود عمل نکنند بی پاسخ می‌ماند.»

محبعلی به ستاره صبح گفت: جنگ منافع غرب را به خطر می اندازد به همین دلیل غرب با اسرائیل مخالف است

ایالات متحده و انگلستان بامداد دوشنبه مواضع انصارالله در استان تعز در جنوب یمن را بمباران کردند.

فرجی راد می گوید: دولت تندرو اسرائیل به دردسری برای غرب به‌ویژه آمریکا تبدیل‌شده است

حضرت آیت الله خامنه ای در حکمی حجت‌الاسلام عبدالعلی توجّهی را به سِمت تولیت مدرسه و مسجد شهید مطهری منصوب کردند.

رئیس جمهور ایران در پی عملیات مقتدرانه علیه رژیم صهیونیستی در پیامی تصریح کرد: اینجانب به پیروی از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی و به پشتوانه حمایت ملت سرافراز و نیروهای مسلح مقتدر ایران اسلامی تاکید می‌کنم که هر گونه ماجراجویی جدید علیه منافع ملت ایران با پاسخ سنگین‌تر و پشیمان‌کننده مواجه خواهد شد.

لطفا شکیبا باشید...