کد خبر : 623143 تاریخ : ۱۴۰۳/۳/۲۱ - 13:17
اسماعیل گرامی‌مقدم: پزشکیان دارای پایه رأی بالایی خواهد بود؛ احتمالا شاهد دوقطبی اصلی که یک طرف آن حضور مسعود پزشکیان است باشیم قائم مقام حزب اعتماد ملی گفت: مهم‌ترین شعار آقای پزشکیان بازگرداندن معیشت و معاش مردم به یک سطح قابل‌قبولی است که حق مردم ایران بوده و سزاوار آن هستند. بنابراین مسائل اقتصادی مهم‌ترین برنامه آقای پزشکیان خواهد بود. این خود به خود می‌تواند اعتماد از دست رفته مردم بازگرداند و آنها را پای صندوق رای بکشاند.

اسماعیل گرامی‌مقدم قائم مقام دبیرکل حزب اعتماد ملی در ارزیابی حضور مسعود پزشکیان نامزد جبهه اصلاحات در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: به نظرم می‌رسد ترکیب و آرایشی که در انتخابات شکل گرفت، اصلی‌ترین مسئله و پایه‌اش در جهت افزایش مشارکت خواهد بود. ما در این انتخابات شاهد افزایش چشمگیر مشارکت خواهیم بود و در رأس نامزدهای چهره‌های اصولگرا قالیباف است.

به گزارش ایلنا، بخشهایی از گفت‌وگوی گرامی مقدم را در ادامه می‌خوانید:

  • از طرف جبهه اصلاحات سه گزینه معرفی شده بودند که گزینه آقای پزشکیان تأیید صلاحیت شده است. پیش‌بینی می‌شود که آقای پزشکیان به دلیل داشتن رأی بالا در کشور، مورد حمایت احزاب اصلاح‌طلب و چهره‌های حقیقی قرار گرفته و رفته‌رفته شاهد دوقطبی اصلی که یک طرف آن حضور مسعود پزشکیان است باشیم.
  • مسعود پزشکیان مرد عمل و کارآیی است. برجسته‌ترین ویژگی‌شان همیشه این بوده که عملگرا هستند و همواره در جهت پیشبرد، پیشرفت و اهداف کشور تلاش کرده و همچنین منافع ملی، مهم‌ترین مسئله‌ای بود که در کار اجرایی او تأثیر گذاشته است.
  • بنابراین با سوابق درخشانی که آقای پزشکیان در مجلس و وزارت بهداشت و درمان داشتند، یکی از نامزدهایی خواهند بود که بیشترین رأی را به خود اختصاص داده و ان‌شا‌الله شاهد یک مشارکت حداکثری باشیم.
  • مهم‌ترین شعار آقای پزشکیان بازگرداندن معیشت و معاش مردم به یک سطح قابل‌قبولی است که حق مردم ایران بوده و سزاوار آن هستند. بنابراین مسائل اقتصادی مهم‌ترین برنامه آقای پزشکیان خواهد بود. این خود به خود می‌تواند اعتماد از دست رفته مردم را بازآفرینی کرده و آنها را به پای صندوق رأی بکشاند.
  • ضمن اینکه ناامیدی‌هایی که در بیرون و داخل به وجود آمده بود و مردم در تکاپوی به دست آوردن مطالبات‌شان ناامید شده بودند، با حضور یک نامزد مقتدر و ملی‌گرا می‌تواند تا حد زیادی بهبود یابد. با ویژگی‌هایی که از آقای پزشکیان در صداقت و عدالت‌محور بودن می‌شناسیم و اینکه با برنامه‌های ایشان در حوزه اجرا آشنا هستیم امیدواریم این اعتماد برگردد و مردم با حضور پای صندوق‌های رأی سرنوشت خودشان را رقم بزنند و با مشارکت بالا شاهد این تغییر سرنوشت باشیم. امیدواریم ستادهای آقای پزشکیان به زودی فعال شده و در یک رقابت جدی و سالم منتخب مردم راهی پاستور شود.
  • من الان نمی‌توانم دقیق تخمین بزنم، اما با حمایت‌هایی که از سوی جبهه اصلاحات صورت گرفت، ایشان دارای پایه رأی بالایی خواهد بود. دوم آنکه آقای پزشکیان چندین دوره به عنوان نماینده تبریز انتخاب شده و توانسته اعتماد مردم را جلب کند قاعدتا می‌تواند با همین برنامه‌ها و شعارها در اقصی نقاط کشور اعتماد مردم را به خود جلب کند.