کد خبر : 623043 تاریخ : ۱۴۰۳/۳/۱۶ - 02:44
غلامعلی جعفرزاده ایمن‌ آبادی، نماینده پیشین مجلس در گفت و گو با ستاره صبح: تایید کاندیدای اصلاح‌طلب یا نزدیک به اصلاح طلبان مشارکت را بالا می‌برد ستاره صبح - فائزه صدر: روز دوشنبه زمان ثبت نام به پایان رسید و ۸۰ کاندیدا با گرایش های متفاوت به وزارت کشور مراجعه و ثبت نام کردند. هر چند مرحله ثبت نام به پایان رسیده ولی هنوز شور و شوق انتخاباتی در بین مردم دیده نمی شود. مگر اینکه تا انتخابات 8 تیر اتفاقی رخ دهد که تنور انتخابات را داغ کند. در ارتباط با انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری ستاره صبح گفت و گویی با غلامعلی جعفرزاده ایمن‌ آبادی، نماینده پیشین مجلس انجام داده که در ادامه می خوانید:

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌ آبادی، نماینده پیشین مجلس درباره ثبت نام از نامزد های انتخابات ریاست جمهوری گفت: پس از مرگ شهادت گونه رئیس‌جمهور دیدیم که عده‌ای بلافاصله تبلیغات انتخاباتی خود را شروع کردند! در روزهای اخیر شاهد تحرکات برخی از شخصیت های سیاسی بودیم و دیدیم که هر کسی خودش را در آینه یک رئیس‌جمهور می‌بیند تا جاییکه در مواردی کار به ابتذال کشیده شده است.
ایمن آبادی ادامه داد: صف بلند بالایی از شخصیت های سیاسی برای ثبت نام در انتخابات راهی وزارت کشور شدند، برخی از این ‌چهره های خندان که امروز صفحات اول شناسنامه را در برابر دوربین‌ها نمایش می‌دهند، ۱۰ روز پیش بر سر و صورت می‌زدند!
نماینده پیشین مجلس گفت: با توجه به افرادی که ثبت نام کرده‌اند تا اینجا آقای علی لاریجانی جدی ترین نامزد انتخابات ریاست جمهوری است. او می‌تواند در انتخابات پیش رو با اقبال رأی دهندگان روبه‌رو شود. نامزد شدن وی جدا از احتمال رأی آوری اش، قطعا بر میزان مشارکت می‌افزاید.
وی گفت: علی لاریجانی کاندیدای میان رویی است که در بین اصولگراها و اصلاح‌طلبان طرفدارانی دارد.
وی افزود: آقای لاریجانی نسبت به مسائل و مشکلات کشور اشراف کامل دارد. فراموش نکنیم که وی ریاست مجلس را در کارنامه اش دارد. او ضمن اینکه شخصیتی صاحب نظر است، در دوره پیشین نیز برنامه منسجم و قابل اجرایی تدوین کرده بود که متأسفانه با بی انصافی فرصت ارائه برنامه اش را از دست داد. لاریجانی ظرفیت مقام ریاست جمهوری را دارد و گزینه‌ای جدی است.
جعفرزاده ایمن‌ آبادی اضافه کرد: از شورای نگهبان تقاضا دارم در این دوره با توجه به شرایط کشور و با دقت در تبعات رد صلاحیت‌ها در دوره های پیشین، در این دوره رویکرد متفاوتی اتخاذ کند و به شخصیتهایی که در انتخابات ۱۴۰۰ در حقشان جفا شد اجازه حضور در رقابت‌ها داده شود.
ایمن آبادی افزود: عزاداری برای رئیس‌جمهور فقید نباید مورد سوء استفاده برخی گروه‌ها قرار بگیرد و به این بهانه امکان نقد عملکرد دولت سیزدهم از منتقدان و مردم گرفته شود. اگر چه آقای رئیسی خستگی ناپذیر و پر تلاش بود اما کابینه قوی نداشت و خروجی دولت سیزدهم قابل قبول نیست.
نماینده پیشین مجلس در ارتباط با جریان خالص سازی در دولت و مجلس گفت: نیروهای تمامیت خواه زیر سایه کاهش مشارکت، طعم حضور در قدرت را چشیده‌اند و دیگر تمایلی به افزایش مشارکت ندارند تا قدرت همچنان در انحصارشان باقی بماند.
وی در این رابطه افزود: اگر کاندیدای تندرو مثل زاکانی، بذرپاش، سعید جلیلی یا قاضی زاده و ... باشند و دیگران نباشند مشارکت پایین خواهد بود.
او در ادامه گفت: تأیید صلاحیت نامزدهای اصلاح‌طلب می‌تواند مردم را پای صندوق رأی بیاورد. شورای نگهبان با تأیید صلاحیت گسترده فضای انتخابات را باز کند و اجازه بدهند مردم تصمیم بگیرند و رئیس‌جمهور منتخب خود را از میان نامزد های طیف های سیاسی مختلف انتخاب کنند.