2023/12/08
۱۴۰۲ جمعه ۱۷ آذر
خاطرات هاشمی رفسنجانی، ۲۸ آبان ۱۳۷۷

خاطرات هاشمی رفسنجانی، ۲۸ آبان ۱۳۷۷

خاطرات آیت الله هاشمی: وقت به مطالعه گذشت. پیش‎نویس كتابى را براى اجازه چاپ مى‌بینم كه از روى اسناد ساواك چاپ شده در خاطراتم [در دوران مبارزه]، تهیه‌کرده‌اند. خاطرات [اسدالله] عَلَم كه علاوه بر ثبت تاریخ، نكات جالبى هم دارد.

در خانه بودم. وقت به مطالعه گذشت. پیش‎نویس كتابى را براى اجازه چاپ مى‌بینم كه از روى اسناد ساواك چاپ شده در خاطراتم [در دوران مبارزه]، تهیه‌کرده‌اند. خاطرات [اسدالله] عَلَم كه علاوه بر ثبت تاریخ، نكات جالبى هم دارد؛ مثلاً وضع بد خانوادگى شاه با توجه به اختلافاتى كه با همسرش فرح دیبا داشتند و با توجه به آلودگى‌هاى جنسى كه شاه داشته و فرح مطلع بوده و با توجه به فساد بستگانش و نیز مواردى كه نشان مى‌دهد، به شدت با اعراب بد است و طرفدار اسراییل است.

نمونه‌اى ازآن، درخواست اسراییل از شاه، در جریان حمله مصر به اسراییل و عبور از كانال سوئز كه اسراییل از شاه مى‌خواهد، كُردهاى عراق را وادار به حمله به دولت عراق كند كه عراق، نتواند نیرو به كمك اعراب بفرستد و یا عادى و ارزش‌مند بودن زن‌بارگى براى عَلَم و شاه و اطلاع از انحرافات همدیگر كه بدون شرح، در خاطرات به صورت مكرر مى‌نویسد؛ بى‌ادبى و تعبیرات زشت و مغرورانه از شاه زیاد دارد.

عفت، براى جمع‌كردن كمك براى سرطانى‌ها، جلسه داشت و دیرآمد. من براى ظهر غذا پُختم؛ كباب دیگ.

 

لینک کوتاه: https://setaresobhonline.ir/content/559841/

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.