2023/12/08
۱۴۰۲ جمعه ۱۷ آذر
پیشروی سربازان اسرائیلی و محاصره بیمارستان شفا در غزه/ حماس: بایدن و اسرائیل شریک این جنایت هستند
آخریت اخبار از جنگ ؛

پیشروی سربازان اسرائیلی و محاصره بیمارستان شفا در غزه/ حماس: بایدن و اسرائیل شریک این جنایت هستند

شاهدان گفتند سربازان اسرائیلی روز چهارشنبه وارد بزرگترین بیمارستان غزه شدند و در حال تفتیش اتاق‌ها و زیرزمین آن بودند.

بیمارستان الشفا در شهر غزه به هدف اصلی عملیات زمینی نیروهای اسرائیلی تبدیل شده است. اسرائیل معتقد است جنگجویان حماس مقر خود را در تونل های زیر آن قرار داده اند .

توجه جهانی به سرنوشت صدها بیمار و هزاران غیرنظامی آواره که در داخل آن محبوس شده اند متمرکز شده است.

مقامات غزه می گویند بسیاری از بیماران از جمله سه نوزاد تازه متولد شده در روزهای اخیر در نتیجه محاصره این مرکز توسط اسرائیل جان خود را از دست داده اند.

دکتر احمد المحللاتی، جراح، در تماس تلفنی با رویترز گفت که کارکنان در طول شب در خارج از بیمارستان مخفی شده اند.

او می گوید: در اطراف بیمارستان از انواع سلاح ها استفاده می شد. آنها مستقیماً بیمارستان را هدف قرار دادند. ما سعی می کنیم از نزدیک شدن به پنجره ها خودداری کنیم.

شاهد دیگری در داخل بیمارستان که تلفنی با او تماس گرفت، گفت: تانک ها در ساعت 3:00 صبح وارد محوطه شده بودند. سربازان اسرائیلی پیاده شدند و در حیاط پخش شدند و شروع به جستجوی زیرزمین و ورود به ساختمان ها کردند.

اسرائیل در بیانیه‌ای اعلام کرد: بر اساس یک ضرورت عملیاتی، نیروهای ارتش اسرائیل در منطقه‌ای مشخص در بیمارستان شفا، عملیات دقیق و هدفمندی را علیه حماس انجام می‌دهند.

ایالات متحده حمایت خود را از اسرائیل اعلام کرده است.

حماس می گوید این به معنای نشان دادن "چراغ سبز" به اسرائیل برای حمله به بیمارستان است و جو بایدن و اسرائیل مسئول این جنایت هستند.

 

لینک کوتاه: https://setaresobhonline.ir/content/559764/

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.