2023/10/04
۱۴۰۲ چهارشنبه ۱۲ مهر
امیرحسین زارع مرد طلایی کشتی جهان

امیرحسین زارع مرد طلایی کشتی جهان

امیرحسین زارع با قدرت تمام در فینال گنو پتریاشویلی را شکست داد تا در دسته فوق سنگین تاجگذاری کند.

 هرکول آملی کشتی ایران که دیروز تمامی رقبای سرشناس خود را یکی پس از دیگری شکست داد، امشب در فینال فوق سنگین کشتی آزاد جهان هم توفانی به پا کرد. 

امیرحسین زارع توانست گنو پتریاشویلی، قهرمان چند دوره جهان را مقهور قدرت خود کرد و توانست 10 بر صفر او را در فینال شکست داد و یک طلای ناب را به دست آورد. 

این کشتی گیر آماده ایران که بعد از دو شکست امیرمحمد و حسن یزدانی در فینال اوزان 70 و 86 کیلو، تشنه کسب مدال طلا بود، دیروز با انتقام گرفتن از طاها آکگل ترکیه‌ای نیم بیشتری از راه قهرمانی را رفت.

اولین بار چند سال قبل بود که امیرحسین زارع با شکست پتریاشویلی در لیگ کشتی ایران نام خودش را بر سر زبان‌ها انداخت. او که دو سال قبل مدال طلای جهان را هم کسب کرده بود، بعد از برنز سال قبلی، به چیزی جز طلا در دسته فوق سنگین فکر نمی‌کرد.

1926490

آخرین فینال شب اول برای ایرانی‌ها شیرین و البته راحت‌تر از آنچه فکرش را می‌کردیم بود. زارع حتی اجازه نفس کشیدن به رقیب پرافتخار و باتجربه خود نداد و توانست روی خاک کردن گنو و البته بیرون بردن پای او، یکی پس از دیگری امتیازات را کسب کند.  

1926491

با اینکه پتریاشویلی با از دست دادن امتیاز هفتم در یک حرکت غیرورزشی ضربه‌ای را به صورت زارع زد، اما باز هم این کشتی‌گیر جوان و بااخلاق ایرانی خودش را کنترل کرد و امتیازاتش را در فینال به 10 رساند تا مقتدرانه‌ترین قهرمانی در شب اول مسابقات را به ثبت برساند. 

1926492

البته که اعتراض عجیب مربی گرجستان بعد از آخرین امتیاز هم به جایی نرسید و در نهایت کشتی 11 بر صفر به پایان رسید.  

حالا امیرحسین زارع با دو طلای جهان، یک برنز جهان و یک برنز المپیک، در جدول پرافتخارترین‌های کشتی آزاد ایران خودش را بالا کشیده و در مسیر تبدیل شدن به یک فوق ستاره گام برمی‌دارد.

 

لینک کوتاه: https://setaresobhonline.ir/content/528554/

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.