2023/10/05
۱۴۰۲ پنج شنبه ۱۳ مهر
احتنال جدایی یحیی گل‌محمدی از پرسپولیس

احتنال جدایی یحیی گل‌محمدی از پرسپولیس

یحیی گل‌محمدی هنوز یک سال دیگر با پرسپولیس قرارداد دارد و خودش نیز بار‌ها این موضوع را اعلام کرده است اما...

به گزارش ستاره صبح آنلاین چند روز پیش دبیر کل فدراسیون فوتبال با ارسال نامه‌ای به باشگاه پرسپولیس اعلام کرد مجوز حرفه‌ای این باشگاه صادر شده است. پس از بررسی مدارک باشگاه‌ها از سوی کمیته بدوی صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال و مشخص شدن قطعی رای قطعی این کمیته، هدایت ممبینی دبیر کل فدراسیون فوتبال ظهر امروز با ارسال نامه‌ای به باشگاه پرسپولیس رسما اعلام کرد جواز حرفه‌ای این باشگاه از سوی کمیته بدوی صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال ایران، صادر شده است.

در این نامه آمده است که فدراسیون فوتبال این تاییدیه را به کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرده است.

پیش از این خبر رسید، کاظم اولیایی یکی از اعضای کمیته صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال مجوز حرفه‌ای باشگاه پرسپولیس را امضاء نکرده است. عضو کمیته صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال در خصوص امضاء نکردن مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال مصاحبه کرده است و گفته است، نمی‌تواند به کنفدراسیون فوتبال آسیا دروغ بگوید. استقلال و پرسپولیس مالکیت مشترک دارند. زمانی که کنفدراسیون فوتبال آسیا برای اعضای کمیته صدور مجوز حرفه‌ای حکم صادر کرد، خطاب به آن‌ها گفت؛ در صورت مماشات با باشگاه‌ها و یا تایید بارگذاری مدارک نادرست علاوه بر جریمه فدراسیون فوتبال، اعضای کمیته صدور مجوز حرفه‌ای را به صورت شخصی هم جریمه خواهد کرد. حال اگر کمیته صدور مجوز حرفه‌ای کنفدراسیون فوتبال آسیا به این نتیجه برسد، اعضای این کمیته در ایران مدارک نادرست را تایید کرده‌اند و تایید این مدارک منجر به صدور مدرک حرفه‌ای برای باشگاه شده است، علاوه بر جریمه نقدی فدراسیون فوتبال ایران اعضای این کمیته را هم جریمه خواهد کرد. جریمه‌ای که دلاری است و ضرر سنگینی را به اعضاء وارد خواهد کرد.

یحیی گل‌محمدی با سه عنوان قهرمانی در لیگ برتر، به هر آنچه به عنوان سرمربی پرسپولیس خواسته تقریبا رسیده است. تنها انگیزه این مربی موفق برای ادامه همکاری با پرسپولیس، موفقیت در لیگ قهرمانان آسیاست. رقابت‌های مهمی که یحیی گل‌محمدی یک مرتبه به فینال آن رسیده و روی دو اشتباه بچگانه آن را از دست داده است.

او قصد دارد با حفظ نفرات کلیدی فعلی و تقویت تیم در تابستان پیش رو با چند خرید بزرگ به آرزوی بزرگ خود و پرسپولیسی‌ها یعنی قهرمانی آسیا برسد. اتفاقی که می‌تواند یحیی گل‌محمدی را به هدف مهم بعدی خودش که لژیونر شدن و مربیگری در سایر لیگ‌های قاره آسیاست، برساند.

اگر به هر دلیلی پرسپولیس از آسیا حذف یا مجوز آن از سوی AFC تأیید نشود احتمال جدایی یحیی گل‌محمدی از این تیم وجود دارد.

 

لینک کوتاه: https://setaresobhonline.ir/content/516124/

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.