2023/05/30
۱۴۰۲ سه شنبه ۹ خرداد
ارسال سود حاصل از دارایی های مسدود شده روسیه به اوکراین

ارسال سود حاصل از دارایی های مسدود شده روسیه به اوکراین

فایننشال تایمز به نقل از منابع آگاه گزارش داد که مقامات اتحادیه اروپا در حال بررسی این موضوع هستند که آیا سود حاصل از دارایی های مسدود شده روسیه در این اتحادیه را به اوکراین ارسال کنند یا خیر.

به گزارش ستاره صبح آنلاین کشورهای عضو اتحادیه اروپا و مقامات کمیسیون اروپا روز چهارشنبه گرد هم آمدند  تا بررسی کنند که چگونه می‌توانند وجوهی را که در Euroclear، بزرگ‌ترین خانه شهرک‌سازی جهان، به اوکراین منتقل می‌کنند، بررسی کنند، زیرا دارایی‌های متعلق به روسیه در آنجا از زمانی که برای اولین بار مسدود شده‌اند، بهره انباشته شده‌اند.

دارایی‌های روسیه که در یوروکلیر گیر کرده است، تحت یک کمپین تحریم‌های بی‌سابقه غرب، به 196.6 میلیارد یورو (211.1 میلیارد دلار) می‌رسد که اکثریت قریب به اتفاق آن متعلق به بانک مرکزی این کشور است. از آنجایی که این دارایی ها در طول سال گذشته صدها میلیون سود ایجاد کرده است، اتاق پایاپای این وجوه را مجدداً سرمایه گذاری کرده است و مقامات اکنون امیدوارند که سود حاصل را به کیف منتقل کنند.

یکی از افراد آشنا با این طرح ها گفت: «کاملاً مشخص نیست که این منافع متعلق به چه کسی است .

 

لینک کوتاه: https://setaresobhonline.ir/content/516082/

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.