2023/05/30
۱۴۰۲ سه شنبه ۹ خرداد
حمله اوکراین به تاسیسات اتمی روسیه

حمله اوکراین به تاسیسات اتمی روسیه

در حالی که درگیری‌های نظامی روسیه و اوکراین ادامه دارد، مسکو از خنثی کردن توطئه سرویس اطلاعاتی کی‌یف برای حمله به تاسیسات اتمی روسیه خبر داد.

منابع رسانه‌ای دولتی در روسیه گزارش دادند که سرویس امنیت فدرال روسیه با انتشار یک بیانیه اعلام کرد که طرح اوکراین برای حمله تروریستی به تاسیسات اتمی روسیه خنثی شد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، در بیانیه این نهاد اطلاعاتی و امنیت فدرال روسیه آمده است که طراح این حمله تروریستی، سرویس اطلاعاتی اوکراین بود.

سرویس امنیت فدرال روسیه در توضیح این خبر اعلام کرد، در آستانه مراسم «روز پیروزی» (مراسم سالگرد پیروزی اتحاد شوروی بر آلمان نازی در جنگ جهانی دوم)، یک گروه خرابکار و تروریستی از سرویس اطلاعاتی اوکراین تلاش کرد بیش از ۳۰ دکل انتقال برق خطوط فشار قوی نیروگاه‌های هسته‌ای لنینگراد و کالینین را منفجر کند».

به روایت این نهاد دولتی، برنامه سرویس اطلاعاتی اوکراین این بود که انجام حملات به نیروگاه‌های هسته‌ای روسیه به خاموشی راکتورها و اختلال در عملیات عادی نیروگاه‌ها منجر شود و برنامه این بود که آسیب اقتصادی جدی و همچنین لطمه شدید به وجهه روسیه وارد شود.

سرویس امنیت فدرال روسیه اضافه کرد: «تروریست‌ها موفق شدند یک برج انتقال برق نیروگاه هسته‌ای لنینگراد را منفجر کنند و چهار مین در برج انتقال برق نیروگاه کار بگذارند و بمب‌های دست‌ساز را زیر هفت برج انتقال برق جاسازی کنند».

 

لینک کوتاه: https://setaresobhonline.ir/content/516061/

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.