2023/05/30
۱۴۰۲ سه شنبه ۹ خرداد
آمریکا قرارداد فروش سامانه دفاع هوایی ناسامز به اوکراین را تایید کرد

آمریکا قرارداد فروش سامانه دفاع هوایی ناسامز به اوکراین را تایید کرد

پنتاگون اعلام کرد، وزارت امور خارجه آمریکا قرارداد احتمالی فروش سامانه متحرک دفاع هوایی ناسامس و تجهیزات مربوطه به اوکراین را به قیمت حدود 285 میلیون دلار تایید کرد.

به گزارش ستاره صبح آنلاین، وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد این معامله "در خدمت اهداف و منافع ایالات متحده در زمینه امنیت ملی خواهد بود" زیرا شامل ارائه کمک نظامی به "شریکی است که ثبات سیاسی و پیشرفت اقتصادی در اروپا را حفظ می کند."

پنتاگون گفت: "اوکراین نیاز فوری به ساخت تسلیحات برای دفاع در برابر حملات موشکی و هوایی روسیه دارد. دستیابی و استفاده موثر از این تسلیحات، توانایی اوکراین برای محافظت از شهروندان و زیرساخت های ملی حیاتی خود را تقویت می کند."

خاطرنشان می شود که کنگره آمریکا از این معامله مطلع شده است. اکنون قانونگذاران یک ماه فرصت دارند تا آن را بررسی و در مورد جلوگیری احتمالی از تصویب آن تصمیم گیری کند.

روسیه 24 فوریه سال 2022 عملیات نظامی ویژه ای را در اوکراین آغاز کرد. پوتین هدف آن را "حمایت از مردمی خواند که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کیف قرار گرفته اند." وی خاطرنشان کرد که این عملیات ویژه یک اقدام اجباری بود و روسیه "هیچ امکانی برای عملکرد به شکل دیگر نداشت چون خطرات امنیتی به گونه‌ای ایجاد شد که امکان واکنش با ابزارهای دیگر غیرممکن بود." به گفته وی، روسیه 30 سال است که تلاش می کند تا با ناتو بر سر اصول امنیت اروپا به توافق برسد، اما در پاسخ یا با فریب و دروغ های بدبینانه و یا تلاش برای فشار و باج خواهی مواجه شده و این ائتلاف علیرغم اعتراض مسکو، به طور پیوسته در حال گسترش و نزدیک شدن به مرزهای فدراسیون روسیه است.

روسیه به دلیل ارسال تسلیحات به اوکراین یادداشتی به کشورهای ناتو فرستاد. سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد که هر محموله ای که حاوی تسلیحات برای اوکراین باشد به یک هدف قانونی برای روسیه تبدیل خواهد شد. وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که کشورهای ناتو با ارسال سلاح به اوکراین "با آتش بازی می‌کنند". کرملین اعلام کرد که پمپاژ اوکراین با تسلیحات از غرب به موفقیت مذاکرات روسیه و اوکراین کمکی نمی کند و تأثیر منفی خواهد داشت. لاوروف همچنین گفت که ایالات متحده و ناتو مستقیماً در درگیری در اوکراین دخالت دارند و این شرکت "شامل نه تنها با تامین تسلیحات، بلکه همچنین با آموزش پرسنل... در بریتانیا، آلمان، ایتالیا و سایر کشورها" است.

حملات به زیرساخت های اوکراینی نیروهای مسلح روسیه در 10 اکتبر - دو روز پس از حمله تروریستی به پل کریمه - که به گفته مقامات روسی، پشت آن، سرویس های ویژه اوکراین ایستاده اند - آغاز شد. این حملات بر روی تاسیسات انرژی، صنایع دفاعی، فرماندهی نظامی و ارتباطات در سراسر این کشور انجام می شود. از آن زمان، هشدارهای حمله هوایی هر روز در مناطق اوکراین و گاهی در سراسر کشور اعلام شده است.

 

  •  

 

لینک کوتاه: https://setaresobhonline.ir/content/516056/

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.