2024/02/23
۱۴۰۲ جمعه ۴ اسفند
امضای تفاهم‌نامه ایران و افغانستان در زمینه دارو و تجهیزات پزشکی

امضای تفاهم‌نامه ایران و افغانستان در زمینه دارو و تجهیزات پزشکی

سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران و اداره ملی غذا و ادویه افغانستان برای تامین دارو ، کالاها و تجهیزات بهداشتی و پزشکی تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش ستاره صبح آنلاین به نقل از اسپوتنیک، در این تفاهم‌نامه آمده است: دو کشور اسلامی و همسایه جمهوری اسلامی ایران و افغانستان متعهد به همکاری‌های همه جانبه در بخش غذا ،دارو و محصولات بهداشتی می‌باشند.

این تفاهم‌نامه افزود: تامین دارو و تجهیزات به دلیل جایگاه ویژه در درمان برخی از بیماریهای صعب العلاج از اهمیت خاصی برخوردار بوده و دو کشور مصمم هستند با مبادله این تفاهم‌نامه زمینه توسعه تولید و تامین نیازهای دارویی و تجهیزات پزشکی خود را با کمک یکدیگر فراهم آورند.

این تفاهم نامه در تهران و در حاشیه سفر عبدالباری عمر رئیس اداره ملی غذا و ادویه افغانستان و سید حیدر محمدی رئیس سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران به منظور توسعه و تحکیم همکاری‌ها در بخش دارو و غذا منعقد و مبادله گردید.

تبادل اطلاعات و تجارب در زمینه سیاست‌ها و برنامه‌های نظام دارویی، مصونیت غذایی و فرآیند، آموزش و توانمندسازی مدیران و متخصصین نظام دارویی طرفین در خصوص دوره‌های مهارت‌افزایی در زمینه‌هایی همچون ثبت پرونده‌های فنی الزامات و سازوکار انجام مطالعات بالینی، هم ارزی زیستی استانداردهای و روش‌های بهینه تولید (GMP)، سامانه رهگیری و ردیابی و کنترل اصالت فراورده‌های سلامت (Tac)، تنظیم امور مرتبط به ادویه، محصولات بهداشتی و مصونیت غذایی از جمله مفاد این تفاهم‌نامه است.

 

لینک کوتاه: https://setaresobhonline.ir/content/516055/

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.