2023/10/05
۱۴۰۲ پنج شنبه ۱۳ مهر
دلار گران شد؛ عمل‌های زیبایی خطرناک گسترش یافت

دلار گران شد؛ عمل‌های زیبایی خطرناک گسترش یافت

روزنامه شهروند نوشت:با افزایش قیمت دلار  هزینه عمل‌های زیبایی نیز در دو سال گذشته تا بیش از 30درصد افزایش داشته، اما این ماجرا تب تند درخواست عمل‌های زیبایی را کم نکرده و راه خطرناک دیگری را پیش پای افراد قرار داده است.

روزنامه شهروند در گزارشی از افزایش استقبال مردم برای انجام عمل‌های زیبایی به دست افراد غیرمتخصص به دلیل افزایش قیمت دلار خبر داده است.

به گزارش شهروند، بخش‌های مهم این گزارش را در ادامه می‌خوانید: 

 

*مدتی است عملهای زیبایی بین مردان نیز طرفداران زیادی پیدا کرده و آمار انجام این عمل‌ها بالا رفته است. اما این همه ماجرا نیست، با افزایش قیمت دلار و بالا رفتن قیمت دارو و تجهیزات پزشکی، هزینه عمل‌های زیبایی نیز در دو سال گذشته تا بیش از 30درصد افزایش داشته، اما این ماجرا تب تند درخواست عملهای زیبایی را کم نکرده و راه خطرناک دیگری را پیش پای افراد قرار داده است.

*برخی برای آنکه عمل زیباییشان هزینه کمتری داشته باشد به افراد غیرمتخصصی مراجعه میکنند که در این حوزه هیچ تخصصی ندارند و نه‌تنها جراح نیستند، بلکه تکنیسینهایی هستند که ممکن است مدتی در کنار یک جراح کار کرده باشند. 

*دکتر محمدرضا قاضی سعیدی، عضو هیأت مدیره انجمن جراحان پالستیک و زیبایی ایران،: ما نمونه‌هایی داشتهایم که فردی لیسانس حقوق دارد و هم‌اکنون در حال انجام عمل‌های زیبایی است.

*این پزشک متخصص بر این موضوع تا کید میکند که جراحی بینی شایعترین عمل زیبایی در ایران به شمار میرود و افراد غیرمتخصص زیادی هستند که با مبالغ ناچیز و در شرایط کامال نامناسب و خطرناک، جراحی لیپوساکشن را انجام میدهند.


 

 

لینک کوتاه: https://setaresobhonline.ir/content/506021/

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.