2023/05/30
۱۴۰۲ سه شنبه ۹ خرداد
خاطرات آیت الله هاشمی رفسنجانی، ۶ فروردین ۱۳۷۷

خاطرات آیت الله هاشمی رفسنجانی، ۶ فروردین ۱۳۷۷

خاطرات آیت الله هاشمی: در گزارش‌ها، درگیرى بین دولت و مخالفان اسلامى در تاجیكستان و نیز در مزارشریف مورد توجه است. سازمان ملل، اسلامى‌ها را مقصر دانسته است.

امروز با استراحت و قدم زدن و مطالعه، در اقامتگاه ماندم. محسن كه به دوبى رفته بود، مراجعت كرد. یاسر و مهدى را هم آنجا دیده بود؛ مهدى، پیگیر كار تجهیز شناور حامل جرثقیل بزرگ، براى انتقال اجسام بزرگ در صنایع دریایى، از قیبل سكوها بوده كه براى شركت تأسیسات دریایی خریده‌اند. گفت روزانه سه پرواز، مردم را كه مدت مجاز اقامت آنها تمام شده است، از امارات به كیش مى‌آورد تا مُهر ورود به كشور دیگر بخورد و سپس به عنوان سفر جدید به امارات بازگردند. بسیارى از آنها با همان پرواز، پس از ثبت درگذرنامه بر مى‌گردند.

عصر هم براى غواصى رفتیم؛ مربى عوض شده بود. در همان منطقه دیروز غواصى كردیم. 35 دقیقه طول كشید و فیلم‌بردارى هم كردیم؛ چون هوا ابرى بود، ممكن است فیلم‌ها خوب نشده باشد.

در گزارش‌ها، درگیرى بین دولت و مخالفان اسلامى در تاجیكستان و نیز در مزارشریف مورد توجه است. سازمان ملل، اسلامى‌ها را مقصر دانسته است. در تركیه، اقدامات دولت [مسعود] ایلماز، [نخست‌وزیر ترکیه]، براى سركوب بیشتر نیروهاى اسلامى به خواست نظامى‌ها، مسأله‎ساز شده و در فلسطین، اعلان نظر [آقای کوفی عنان]، دبیركل سازمان ملل، در خصوص مقصربودن دولت اسراییل در توقف روند صلح.

در اظهارنظرهاى رادیوهاى بیگانه در مورد ایران، تبلیغات روى مشكلات اقتصادى، حركت تازه‌اى است كه به دنبال اظهارات آقاى خاتمى، [رییس‌جمهور]، مبنى بر بیماربودن اقتصاد ایران پیش‌آمده است. دولت براى توجیه كم‌تحركى و ضعف خود، چنین مسأله‌اى را مطرح كرده و دشمنان سوءاستفاده مى‌كنند. اصولاً دولت و حامیان داخلى و خارجى آن، مى‌خواهند با بزرگ‌كردن مشكلات در گذشته، ضعف‌كار خود را جبران‌كنند. توجه ندارند كه این اقدام، اعتبار كشور را كم، كار را مشكل و روحیه مردم و مدیران را ضعیف مى‌كند.

 

لینک کوتاه: https://setaresobhonline.ir/content/425138/

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.