2023/12/08
۱۴۰۲ جمعه ۱۷ آذر
خاطرات آیت الله هاشمی رفسنجانی، ۲۴ اسفند ۱۳۷۷

خاطرات آیت الله هاشمی رفسنجانی، ۲۴ اسفند ۱۳۷۷

آقاى [عزت‌الله] اكبرى، نماینده قائم‌شهر آمد.گزارشى از پیشرفت كار نوسازى كارخانجات نساجى قائم‌شهر داد كه با كمك من شروع شد.

در گزارش‌ها، حصول توافق بین طالبان و جبهه متحد اسلامى شمال [افغانستان]، پس از یك نشست چهار روزه در عشق‌آباد، [پایتخت ترکمنستان]، مورد توجه است‌كه نوعى شركت در دولت و مجلس و قوه قضاییه را پذیرفته‌اند. كاركنان سازمان ملل هم شروع به مراجعت به افغانستان كرده‌اند.

در استانبول، چند انفجار با تلفات زیاد، در اعتراض به بازداشت [عبدالله] اوجالان، [رهبر حزب کارگران کُرد ترکیه، پ‌ک‌ک]، به وقوع پیوسته است و مسأله كوزوو، بحرانى شده و تصویب [تعیین شهر] بیت‌المقدس، به عنوان مركز [= پایتخت] اسراییل در هیأت دولت اسراییل و همزمان ضرب‌الاجل [یاسر] عرفات، [رهبر سازمان‌آزادیبخش‌فلسطین – ساف-] در اعلان بیت‌المقدس، به عنوان مركز دولت مستقل فلسطین، منطقه را آبستن حوادث‌كرده است و جنگ اریتره و اتیوپی، پس از چند روز آتش‌بس، تجدید شده است.

آقاى [عبدالله] نظرى، از علماى مازندران آمد. تعریف از گذشته و انتقادات از اوضاع جارى داشت. آقاى [سیدمحمدعلی] قریشى، نماینده خمین آمد؛ بعد از سكته قلبى، رو به بهبودى است. گفت، مجلسیان صریحاً اظهار حسرت دارند، از دوره كار اجرایى شما و مى‌فهمند كه كارهاى سازندگى زیربنایى، اگر نبود، امروز كشور مشكل جدى داشت. براى مهار آب‌هاى شهرستان خمین، استمدادكرد.

آقاى [عزت‌الله] اكبرى، نماینده قائم‌شهر آمد.گزارشى از پیشرفت كار نوسازى كارخانجات نساجى قائم‌شهر داد كه با كمك من شروع شد. از خطبه‌هاى‌جمعه اخیر تمجیدكرد وگفت، باعث شادى طرفداران انقلاب و آرامش بود. از من خواست، مثل موارد خطرگذشته، به داد انقلاب برسم و از اعتبار خود مایه بگذارم. معاونان وزیر اطلاعات هم دیروز گفتند كه خطبه‌ها هم براى آقاى [سیدمحمد] خاتمى، [رییس‌جمهور]، دلگرم‌كننده بود و هم جواب منفی‌بافان داخلى و خارجى را داد.

آقاى [غلامعلی] كیانی، مدیرعامل ساصد [= سازمان صنایع دفاع] آمد. از پیشرفت صنایع نظامى گزارشى داد و گفت، در اكثر نیازها با استاندارد صنایع غربى، با امكان رقابت، خودكفا و آماده صادرات هستیم و در سال جارى حدود 90 میلیون دلار، سلاح تانك و انواع توپ‌ها و مهمات و موشك‌ها و سایر نیازها، صادركرده‌ایم. عصر، آقاى اندجى [گرمارودی] از كاركنان سابق نهاد [ریاست‌جمهوری] آمد. از برخورد دفتر آقاى خاتمى شاكى است.

 

لینک کوتاه: https://setaresobhonline.ir/content/414995/

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.