2023/03/23
۱۴۰۲ پنج شنبه ۳ فروردين
خاطرات آیت الله هاشمی رفسنجانی، ۲۲ اسفند ۱۳۷۷

خاطرات آیت الله هاشمی رفسنجانی، ۲۲ اسفند ۱۳۷۷

خاطرات آیت الله هاشمی: آقاى [رسول] زرگر، معاون وزارت نیرو [در امور آب]، گفت كه ایتالیا خواسته آقاى خاتمى، [رییس‌جمهور]، در مورد نیروگاه‌هاى گازى را نپذیرفته و به همین دلیل آقاى [حبیب‌الله] بى‌طرف، [وزیر نیرو]، كه قرار بود براى امضاى قرارداد به رم برود، نرفته است.

كمیسیون زیربنایى [و امور تولیدی] جلسه داشت. حضار از خطبه‌هاى دیروز نمازجمعه تشكركردند و گفتند، در محافل سیاسى اهمیت زیادى براى آن قایل‌اند. سه بند دیگر از سیاست‌هاى بخش آب تصویب شد. بعد از جلسه، آقاى [محسن] رضایى، [دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام] گفت، از سفر حج منصرف شده، زیرا كه آقاى [محمد محمدی] رى‌شهرى، [نماینده ولی‌فقیه و سرپرست حجاج ایرانی]، با بردن دخترش همراه خود مخالفت كرده. وعده به دخترش داده بوده است كه او را با خود ببرد.

آقاى [رسول] زرگر، معاون وزارت نیرو [در امور آب]، گفت كه ایتالیا خواستة آقاى خاتمى، [رییس‌جمهور]، در مورد نیروگاه‌هاى گازى را نپذیرفته و به همین دلیل آقاى [حبیب‌الله] بى‌طرف، [وزیر نیرو]، كه قرار بود براى امضاى قرارداد به رم برود، نرفته است.

عصر دست‌اندرکاران تولید سریال مردان‌آنجلس آمدند. [آقای فرج‌الله سلحشور]، كارگردان، [آقای محمدسعید بهمن‌پور]، سناریونویس و آقایان [علی] لاریجانى، [رییس ‌سازمان صدا و سیما]، [محسن] على‌اكبرى، [تهیه‌کننده] و خانم [مهتاب] كرامتی، [بازیگر نقش هلن]، صحبت‌كردند و من هم صحبت تشویق‌آمیز نمودم. سئوالاتى از آنها كردم و هدیه‌اى دادم.

آقاى [سیدعباس حسینی] قائم‌مقامى، استاد دانشگاه و نماینده سابق نهاد نمایندگى رهبرى در دانشگاه‌ها آمد. از اوضاع جارى، اظهارنگرانى‌كرد و گفت، نیروها و مردم فهمیده، به چپ و راست اعتمادى ندارند و انتظار حاكمیت جریان عقل‎گرا، مُدبِّر و معتدل‌ را دارندكه شما را به این صفت مى‌شناسند. گفت، به نظرات جدیدى در مورد ولایت‌فقیه رسیده كه چاپ شده و كتاب‌هایش را آورده بود كه بخوانم و نظر بدهم. گفت، وضع روزنامه زن، با همه خوبى‌هایش، باعث ابهام در مواضع شما شده‌كه خوب نیست. شب، در مسیر خانه، در بیمارستان قلب، از آقاى [محمد] امامى‌كاشانى، [عضو فقهای شورای نگهبان]، عیادت كردم. انفاركتوس [= سکته قلبی] كرده و از خطر رسته‌اند و باید دو سه ماهى استراحت كنند.

 

لینک کوتاه: https://setaresobhonline.ir/content/414959/

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.