2024/02/23
۱۴۰۲ جمعه ۴ اسفند
خاطرات آیت الله هاشمی رفسنجانی، ۲۱ اسفند ۱۳۷۷

خاطرات آیت الله هاشمی رفسنجانی، ۲۱ اسفند ۱۳۷۷

خاطرات آیت الله هاشمی: اجلاس چند كشور نفت‌خیز در آمستردام، براى كم‌كردن تولید و بالابردن قیمت نفت، از مطالب مهم خبرى امروز است كه امیدى به اصلاح قیمت نفت ایجاد مى‌كند. باران سبكى هم دیشب و امروز داشتیم.

براى نماز جمعه به دانشگاه تهران رفتم. دو خطبه مفصل دربارة اعجاز علمى قرآن و دیگرى در مورد مسایل فراوان روز، ایراد كردم.

ظهر بچه‌ها و بستگان جمع بودند. محسن، [مدیرعامل دفتر نشر معارف انقلاب]، متنی را كه قبلاً براى توضیح جریان مك‌فارلین تهیه كرده بودیم و منتشر نشده بود، براى ملاحظه و اظهار نظر جهت انتشار آورد. اخیراً آمریكایى‌ها، اسنادى از این جریان را جهت‌دار به اینترنت داده‌اند و شاید لازم باشد، براى روشن‌شدن حقیقت، بیان حقایق را منتشر‌كنیم. این متن توسط آقاى [محمدحسن] زورق، بر محور گزارش تاور و ایران‌-كنترا تهیه شده و نقاط ناصحیح آن گزارش را نقد كرده است. مهدى، [مدیرعامل شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی]، راجع به قیمت گاز، بازار گاز و صنایع گاز، به خصوص تبدیل گاز طبیعى به فرآورده‌هاى میان‌تقطیر، مثل گازوییل، مطالبى داشت.

در گزارش‌ها، پیوستن رسمى سه كشور لهستان، مجارستان و چك، به پیمان ناتو، مهم است. اینها در گذشته، عضو پیمان ورشو بوده‌اند. حملات سبك هوایى به عراق، توسط انگلیس و آمریكا ادامه دارد و بهانه را خود عراق با ردكردن منطقه پرواز ممنوع و قفل كردن رادارهایش به روى هواپیماهاى آنها، بدون قدرت ضربه زدن، به آنها مى‌دهد.

اجلاس چند كشور نفت‌خیز در آمستردام، براى كم‌كردن تولید و بالابردن قیمت نفت، از مطالب مهم خبرى امروز است كه امیدى به اصلاح قیمت نفت ایجاد مى‌كند. باران سبكى هم دیشب و امروز داشتیم.

 

لینک کوتاه: https://setaresobhonline.ir/content/414939/

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.