2023/02/06
۱۴۰۱ دوشنبه ۱۷ بهمن
دستور زلنسکی برای تشکیل نیروهای ذخیره نظامی در اوکراین

دستور زلنسکی برای تشکیل نیروهای ذخیره نظامی در اوکراین

رئیس‌جمهوری اوکراین دستور داد که فرماندهی نظامی اوکراین وظیفه تشکیل نیروهای ذخیره نظامی این کشور را بر عهده بگیرد.

به گزارش ستاره صبح آنلاین به نقل از اسپوتنیک، «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهوری اوکراین دستور داد که فرماندهی نظامی اوکراین وظیفه تشکیل نیروهای ذخیره نظامی این کشور را بر عهده بگیرد.

«الکسی رزنیکوف» وزیر دفاع اوکراین اوایل ماه دسامبر گفته بود که هنوز هیچ برنامه‌ای برای اجرای بسیج همگانی اضافه بر سازمان در این کشور وجود ندارد.

زلنسکی در دیدار با دانشجویان دانشگاه ملی «تاراس شوچنکو» کی‌یف گفت: «این وظیفه توسط ارتش تعیین شد تا فقط به تعداد پرسنل نظامی اضافه نشود، بلکه ذخیره‌ای وجود داشته باشد تا افراد نه تنها بجنگند، بلکه به فعالیت‌های بازسازی کشور نیز کمک کنند. اینها فرایندهای داخلی هستند. قرارگاه فرماندهی کل قوا تصمیمات مناسبی اتخاذ کرد. علاوه بر این، فرماندهان باید این کار را انجام دهند و نیروهای ذخیره را تشکیل دهند. اما من نمی‌توانم به طور کامل بگویم که مراحل این فرایند چگونه پیش می رود، آنها هستند و باید باشند». 

پیش از این، پارلمان اوکراین به پیشنهاد زلنسکی، دوره وضعیت نظامی و بسیج وضعیت نظامی و بسیج عمومی در اوکراین را به مدت ۹۰ روز - تا ۱۹ فوریه ۲۰۲۳ - تمدید کرد.

 

لینک کوتاه: https://setaresobhonline.ir/content/414060/

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.