2023/02/06
۱۴۰۱ دوشنبه ۱۷ بهمن
دستور نخست وزیر عراق برای میانجیگری بغداد بین ایران و عربستان

دستور نخست وزیر عراق برای میانجیگری بغداد بین ایران و عربستان

مقام وزارت خارجه عراق گفت که السودانی پس از بازگشت از نشست «بغداد ۲» در اردن، دستور ازسرگیری تلاش‌ها برای میانجی‌گری میان ایران و عربستان سعودی را صادر کرده است.

به گزارش ستاره صبح آنلاین، به گفته او السودانی از مفاد و جزئیات نشست‌های پیشین میان ایران و عربستان سعودی و عمده اختلافات و اشتراکات طرفین مطلع شده است.

یک مقام دیگر عراقی در وزارت خارجه این کشور در گفت‌و‌گوی تلفنی با العربی الجدید این اطلاعات را تأیید کرد و گفت که برگزاری دور جدید گفت‌و‌گوها در وهله اول به تصمیم ایرانی‌ها بستگی دارد.

به ادعای وی سعودی‌ها ها از بازگشت گفت‌وگوها در سطح پایین استقبال کرده‌اند اما ایرانی‌ها خواستار زمانبندی و پرونده‌های مشخص برای بررسی آنها شده و تاکید کرده‌اند که تمایلی برای بررسی برخی پرونده‌های مشخص ندارد.

این مقام وزارت خارجه عراق همچنین گفت که السودانی پس از بازگشت از نشست «بغداد ۲» در اردن، دستور ازسرگیری تلاش‌ها برای میانجی‌گری میان ایران و عربستان سعودی را صادر کرده است.

العربی الجدید در این باره نوشت که رویکرد فعلی دولت السودانی نشان دهنده انطباق آشکار سیاست خارجی وی با دولت قبلی است. بارزترین نکات این همسویی از طریق تضمین مقامات عراقی مبنی بر عدم پیوستن به سیاست محور‌ها در منطقه و تلاش برای تنش‌زدایی در میان کشورها خود را نشان می‌دهد.

 

لینک کوتاه: https://setaresobhonline.ir/content/413549/

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.