2022/12/09
۱۴۰۱ جمعه ۱۸ آذر
مخالفت 60 درصد آمریکایی ها با نامزدی ترامپ برای انتخابات 2024

مخالفت 60 درصد آمریکایی ها با نامزدی ترامپ برای انتخابات 2024

بیشتر رای دهندگان آمریکایی بر این باورند که نامزدی دوباره ترامپ برای انتخابات ریاست جمهوری ایده بدی است.

به گزارش ستاره صبح آنلاین به نقل از ایندیپندنت، بر اساس یک نظر سنجی حداقل 58 درصد از آمریکایی ها بر این باورند که ایده نامزدی«دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا برای انتخابات ریاست جمهوری سال 2024 ایده بدی است.

بر اساس این نظر سنجی که دانشگاه«کوینیبیاک» انجام داده است از هر 10 نفر 6 نفر گفتند که بر این باورند که تلاش ترامپ برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری سال 2024 آمریکا ایده بدی است این در حالی است که 34 درصد از نامزدی وی حمایت کردند.

بر اساس این نظر سنجی 55 درصد از آمریکایی ها بر این باورند که نامزدی ترامپ تأثیر بدی بر حزب جمهوریخواه  دارد. 37 درصد از شرکت کنندگان در نظر سنجی نیز بر این باورند که نامزدی وی بر حزب جمهوریخواه تأثیر مثبت دارد.

حداقل 58 درصد از رای دهندگان مستقل گفتند که تلاش انتخاباتی ترامپ «ایده بدی »است و فقط 27 درصد از جمهوریخواهان او را تأیید کردند.

همچنین 49 درصد از رای دهندگان آمریکایی گفتند که به احتمال بسیار زیاد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری برای بار دوم برنده می شود.

 در همین حال، وزارت دادگستری آمریکا بدنبال گرفتن شهادت "مایک پنس" معاون سابق رئیس جمهوری آمریکا در قضیه حمله هواداران سفید پوست آمریکایی دونالد ترامپ به کنگره در واقعه روز ششم ژانویه ۲۰۲۱ می باشد.

تارنمای شبکه خبری سی ان ان با انتشار این خبر، به نقل از افراد مطلع نوشت، دادستان های وزارت دادگستری با نمایندگان مایک پنس، معاون رئیس جمهوری سابق آمریکا تماس داشته اند تا شهادت وی را در تحقیقات جنایی درباره تلاش های دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا و هوادارانش که با هدف ممانعت از انتقال قدرت پس از انتخابات ۲۰۲۰ رخ داد، را بدست آورند.

این گزارش می افزاید: برخی از شواهد حاکی است که نمایندگان و تیم مایک پنس نیز نشان داده اند که معاون سابق رئیس جمهوری آماده گفت و گو درباره توافق احتمالی با وزارت دادگستری برای ارائه برخی شهادت ها در این زمینه (و برعلیه ترامپ) است.

سی ان ان گزارش داد: این خبر را که نخستین بار نیویورک تایمز منتشر کرد، وزارت دادگستری آمریکا و همچنین نمایندگان مایک پنس از دادن هرگونه توضیحی در این زمینه به این شبکه خبری امتناع ورزیده اند.

در همین حال رسانه های آمریکایی از احتمال دادن شهادت مایک پنس علیه رئیس سابق خود خبر می دهند و این در حالی است که ترامپ طی روزهای اخیر رسما حضور خود در کارزار انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا را اعلام کرده است.

 

لینک کوتاه: https://setaresobhonline.ir/content/402967/

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.