2023/12/08
۱۴۰۲ جمعه ۱۷ آذر
نفت گران شد

نفت گران شد

در جریان سی و سومین اجلاس وزارتی کشورهای عضو اوپک و غیر اوپک، با توافق وزرای نفت و انرژی ۲ میلیون بشکه در روز کاهش پیدا می‌کند و قیمت نفت خام شاخص برنت به ۹۳ دلار و ۶۶‌ سنت به ازای هر بشکه رسید.

به گزارش ستاره صبح آنلاین، قیمت سبد نفتی اوپک دیروز ۹۴ دلار و پنج سنت ثبت شد، در حالی که سه‌شنبه ۱۲ مهرماه، ۹۲ دلار و ۱۳ سنت بود .

در سی و سومین اجلاس وزارتی کشورهای عضو اوپک و غیر اوپک موسوم به اوپک پلاس که بعدازظهر دیروز در دبیرخانه اوپک در وین برگزار شد وزرای نفت و انرژی برای کاهش ۲ میلیون بشکه در روز به توافق رسیدند.

تصمیم روز چهارشنبه اعضای گروه «اوپک پلاس» برای کاهش ۲ درصدی تولید نفت خشم مقام‌های آمریکایی را به همراه داشته که این تصمیم را «کوتاه‌بینانه» دانسته و آن را به نفع روسیه در جنگ اوکراین قلمداد کرده‌اند.

سبد نفتی اوپک شامل ۱۳ نوع نفت خام اعضای این سازمان از جمله مخلوط الجزایر، گیراسول آنگولا، سبک رابی گابن، میناس اندونزی، سنگین ایران، سبک بصره، صادراتی کویت، السیدر لیبی، سبک بونی نیجریه، سبک عربی عربستان، موربان امارات، مری ونزوئلا و جنو کنگوست.

قیمت نفت خام شاخص برنت و وست تگزاس اینترمدیت (WTI) پنج‌شنبه، ۱۴ مهرماه به‌ ترتیب ۹۳ دلار و ۶۶‌ سنت و ۸۷ دلار و ۹۳ سنت به ازای هر بشکه بود .

 

لینک کوتاه: https://setaresobhonline.ir/content/402080/

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.