2022/08/14
۱۴۰۱ يکشنبه ۲۳ مرداد
ابراز نگرانی عربستان از فعالیت هسته‌ای ایران

ابراز نگرانی عربستان از فعالیت هسته‌ای ایران

نماینده عربستان سعودی در سازمان ملل ضمن تکرار ادعاهای بی اساس این کشور نسبت به برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای ایران نسبت به کاهش سطح همکاری کشورمان با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ابراز نگرانی کرد.

به گزارش ستاره صبح آنلاین نماینده دائمی عربستان در سازمان ملل متحد با تکرار برخی یاوه‌سرایی‌های ضدایرانی، از «ناکامی راستی‌آزمایی‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره مقاصد برنامه هسته‌ای ایران»، ابراز نگرانی کرد.

به گزارش سلام نو به نقل از ایلنا، «عبدالعزیز الواصل» نماینده دائمی عربستان در سازمان ملل متحد با تکرار برخی یاوه‌سرایی‌های ضدایرانی، از «ناکامی راستی‌آزمایی‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره مقاصد برنامه هسته‌ای ایران»، ابراز نگرانی کرد.

الواصل در مقر سازمان ملل در نیویورک با بیان این که «عدم شفافیت ایران در تعامل با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، نقض منشور سازمان ملل است»، بر لزوم «شفافیت در کاربرد صلح‌آمیز انرژی هسته‌ای» تأکید کرد.

الواصل طی سخنان خود در کنفرانس عدم اشاعه تسلیحات هسته‌ای که در مقر سازمان ملل متحد برگزار شد، برخی ادعاها درباره ماهیت برنامه هسته‌ای ایران را تکرار کرده و گفت که عربستان از همه تلاش‌ها برای ممانعت از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای، حمایت می‌کند.

تکرار ادعاهای بی اساس مقامات سعودی علیه ایران

وی مدعی شد که «عملکردهای ایران، خطر اشاعه سلاح‌های هسته‌ای را تشدید می‌کند».

الواصل با تاکید بر ضرورت مقابله با اشاعه تسلیحات اتمی در خاورمیانه، خاطرنشان کرد که «خطر گسترش تسلیحات هسته‌ای، صلح و امنیت را در خاورمیانه و جهان تهدید می‌کند».

به گفته الواصل «عاری کردن خاورمیانه از تسلیحات هسته‌ای، مسئولیتی جمعی است».

نماینده دائمی سعودی در سازمان ملل همچنین بر حمایت ریاض از گسترش معاهده منع اشاعه تسلیحات هسته‌ای تأکید کرد.

 

 

لینک کوتاه: https://setaresobhonline.ir/content/400985/

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.