2022/08/17
۱۴۰۱ چهارشنبه ۲۶ مرداد
زلنسکی برای توقف جنگ از رئیس جمهور چین کمک خواست

زلنسکی برای توقف جنگ از رئیس جمهور چین کمک خواست

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین گفت که کشورش به دنبال فرصتی برای گفت‌وگوی مستقیم با همتای چینی خود شی جین پینگ برای کمک به پایان دادن به جنگ با روسیه است.

به گزارش ستاره صبح آنلاین به نقل از رویترز؛رئیس جمهور اوکراین روز پنجشنبه در مصاحبه با ساوت چاینا مورنینگ پست از پکن خواست از اهرم سیاسی و اقتصادی عظیم خود بر مسکو برای پایان دادن به درگیری ها استفاده کند.

بر اساس گزارش روزنامه، او گفت: «این کشور بسیار قوی است، یک اقتصاد قوی... بنابراین می تواند روسیه را از نظر سیاسی و اقتصادی تحت تأثیر قرار دهد. چین همچنین عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد است.

در زمینه دیگری، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، که به تلاش‌های خود برای اعزام ماموریت به این مکان ادامه می‌دهد، گفت که وضعیت در نیروگاه هسته‌ای Zaporizhia (جنوب اوکراین) که کنترل آن  از ابتدای مارس
زیر نظر روسیه است، "بی ثبات" است.
رافائل گروسی در یک کنفرانس مطبوعاتی در مقر سازمان ملل در نیویورک، جایی که کنفرانس 191 امضاکننده معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای در آن برگزار می‌شود، گفت: «وضعیت واقعاً بی‌ثبات است».

وی افزود: «همه اصول ایمنی به نوعی زیر پا گذاشته شده است و نمی‌توانیم اجازه دهیم این امر ادامه یابد.» گروسی در افتتاحیه این نشست، روز دوشنبه، گفته بود که وضعیت روز به روز خطرناک‌تر می شود.

 

لینک کوتاه: https://setaresobhonline.ir/content/400980/

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.