2022/08/14
۱۴۰۱ يکشنبه ۲۳ مرداد
یک زن ریاست پارلمان فرانسه را بر عهده گرفت

یک زن ریاست پارلمان فرانسه را بر عهده گرفت

یائل برون –پیوه از سوی پارلمان فرانسه به عنوان رییس این نهاد مردمی انتخاب شد.

 به گزارش ستاره صبح آنلاین به نقل از ایسنا، پارلمان فرانسه برای نخستین بار یک زن را به عنوان رئیس این نهاد مردمی انتخاب کرده است. وی از ۲۰۱۷ در پارلمان این کشور فعال بوده است.

به نقل از شبکه خبری دویچه وله، خانم "یائل برون –پیوه" در سخنرانی مراسم تحلیف خود از حکم دیوان عالی آمریکا درباره لغو قانون سقط جنین در این کشور انتقاد کرد و گفت: تصمیمی که جمعه گذشته توسط دیوان عالی ایالات متحده صادر شد، مبنی بر لغو تعهد این دیوان است. این تصمیم ما را بسیار شوکه کرد و به ما یادآوری می‌کند که باید به صورت جدی هوشیار باشیم.

وی ادامه داد: هیچ چیزی را نباید بدیهی دانست. تاریخ خودش پیشرفت‌های بزرگ را ایجاد می‌کند اما همیشه در معرض تهدید تغییرات قرار دارد. برای این حق مبارزه‌هایی صورت گرفت شد و غیرقابل انکار بود. اعتقاد من به عنوان یک زن، امروز این است که ما باید نگهبان باشیم تا برای همیشه در جای خود بمانیم.

این زن قبلا وکیل جنایی بود که برای چندین سال در تایوان و ژاپن زندگی می‌کرد. اخیرا هم یک آشپزخانه خیریه تاسیس کرد و به صورت مجانی کمک‌های حقوقی ارائه می‌داد.

او از نوادگان یهودیان اروپای شرقی است که در دهه ۳۰ میلادی در جریان فرار از پیگرد قانونی علیه یهودیان به فرانسه نقل مکان کردند.

 

لینک کوتاه: https://setaresobhonline.ir/content/400214/

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.