2022/08/16
۱۴۰۱ سه شنبه ۲۵ مرداد
دستورالعمل پرداخت وام کمک ودیعه مسکن نهایی شد

دستورالعمل پرداخت وام کمک ودیعه مسکن نهایی شد

در جلسه امروز مسئولان وزارت راه و بانک مرکزی، شیوه نامه پرداخت وام کمک ودیعه مسکن نهایی شد.

به گزارش ستاره صبح آنلاین، روابط عمومی بانک مرکزی از جلسه مسئولان این بانک با وزارت راه و شهرسازی برای نهایی کردن دستورالعمل وام ودیعه مسکن خبر داد.

دولت برای حمایت از مستاجران بانک مرکزی وام ودیعه مسکن را تصویب کرد که بانک مرکزی بخشنامه مربوط به آن را  در روز ۱۰ خردادماه به بانک‌ها ابلاغ کرد. 

براساس بخشنامه جدید متقاضیان برای دریافت تسهیلات ودیعه مسکن از ۱۲ خردماه از طریق سامانه طرح‌های حمایتی مسکن به نشانی http://saman.mrud.ir درخواست خود را ثبت کردند و از این روز ثبت نام آغاز شد.

این بخشنامه که به بانک‌ها ابلاغ شده بود، اما معطل شیوه نامه اجرایی وزارت راه و شهرسازی بود که این موضوع امروز با حضور معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی و مدیران مربوطه در بانک مرکزی نهایی شد. 

پس از ارائه شیوه‌نامه مربوطه از سوی وزارت راه و شهرسازی مقرر شد که این شیوه نامه نهایی و امروز به شبکه بانکی ابلاغ شود و در نتیجه پس از این عملیات، پرداخت تسهیلات کمک ودیعه مسکن به زودی عملیاتی شود. 

بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار این وام از محل تسهیلات ماده ۴ قانون جهش تولید مسکن به منظور حمایت از مستاجران در سال جاری تا سقف ۴۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات کمک ودیعه مسکن از طریق معرفی وزارت راه و شهرسازی توسط بانک‌های عامل پرداخت می‌شود. سقف تسهیلات کمک ودیعه مسکن در تهران ۱۰۰ میلیون تومان، مراکز استان‌ها ۷۰ میلیون تومان و سایر نقاط شهری ۴۰ میلیون تومان مصوب شد. نرخ سود تسهیلات ۱۳ درصد و دوره بازپرداخت پنج ساله است.

  •  

 

لینک کوتاه: https://setaresobhonline.ir/content/400159/

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.