2022/06/30
۱۴۰۱ پنج شنبه ۹ تير
برگزاری نخستین مراسم سالگرد درگذشت خبرنگاران محیط زیست

برگزاری نخستین مراسم سالگرد درگذشت خبرنگاران محیط زیست

مراسم یادبود نخستین سالگرد درگذشت مهشاد کریمی و ریحانه یاسینی - خبرنگاران فقید محیط زیست - امروز برگزار می‌شود.

به گزارش ستاره صبح آنلاین، مراسم نخستین سالگرد درگذشت مهشاد کریمی و ریحانه یاسینی، خبرنگاران محیط زیست ایسنا و ایرنا که تیرماه سال گذشته بر اثر سانحه واژگونی اتوبوس جان خود را از دست دادند، چهارشنبه ـ اول تیرماه ـ برگزار می‌شود.

این مراسم از ساعت ۱۵ الی ۱۶ و ۳۰ امروز در مسجد امام صادق (ع) واقع در میدان فلسطین برگزار خواهد شد.

سال گذشته دوم تیر ماه بر اثر واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران در نقده آذربایجان غربی، دو تن از خبرنگاران محیط زیست، مهشاد کریمی (خبرنگار ایسنا) و ریحانه یاسینی (خبرنگار ایرنا) جان خود را از دست دادند. خبرنگاران به منظور بازدید از پروژه‌های ستاد احیای دریاچه ارومیه به نقده سفر کرده بودند.

خبرگزاری ایسنا در یادداشتی یاد مهشاد کریمی را گرامی‌داشت. در این یادداشت که با تیتر «امروز به اندازه تمام خنده‌هایت می‌گرییم! «آمده است: «تو بخند مهِ شاد، تو بخند نوعروس رسانه، تو همچنان لبخند بزن ... ما ـ خبرنگاران ـ به اندازه تمام خنده‌هایت می‌گرییم. مرور سرنوشت تو سخت است، از تو نوشتن سخت تر. چگونه بازگو کنیم حقیقت تلخ رفتنت را. به که بگوییم داغ از دست دادن خواهر کوچکمان را فقط چند روز قبل از رفتن به خانه بخت. چطور ترسیم کنیم لحظه ای که تورهای سپید، رخت عزا شدند و نُقل ها، خرما.

مهشاد و لبخندهایش را یک سال است که برای همیشه در قطعه نام آوران جا گذاشته‌ایم و حالا ما مانده‌ایم و غمی سنگین که هر روز همچون پیکانی تیز قبلمان را نشانه می گیرد و دردش یک لحظه رهایمان نمی کند.

همه ما ـ خبرنگاران ـ گریستیم آن شب؛ آن شب که برای همیشه از دستت دادیم و تو «عروس خوشه‌های اقاقی» شدی. 

مهشاد جان تو بخند ... ما امروز به اندازه تمام خنده هایت می‌گرییم، اما همچنان قلم هایمان دست از طلب بر نخواهند داشت.

 

لینک کوتاه: https://setaresobhonline.ir/content/400063/

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.