2022/06/27
۱۴۰۱ دوشنبه ۶ تير
پرداخت بدهی‌ عراق به ایران تا چند روز دیگر

پرداخت بدهی‌ عراق به ایران تا چند روز دیگر

وزارت برق عراق امروز شنبه به موعد پرداخت بهای گاز صادراتی ایران به این کشور اشاره کرد.

به گزارش ستاره صبح آنلاین به نقل از خبرگزاری عراقی واع، وزارت برق عراق امروز شنبه به موعد پرداخت بهای گاز صادراتی ایران به این کشور اشاره کرد.

عادل کریم، وزیر برق عراق در نشستی خبری در کربلای معلی با اشاره به تهیه یک طرح فنی جهت آمادگی برای فصل تابستان، اعلام کرد که بهای گاز ایران تا پایان ماه جاری میلادی پرداخت خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد که در سفر اخیر خود به ایران با وزیر نفت کشورمان برای پرداخت بهای گاز ایران تا پایان ماه جاری میلادی توافق کرده است.

عادل کریم اعلام کرد که وزارت برق عراق تا حد امکان تلاش کرده تا خود را برای فصل تابستان آماده کند و در همین راستا یک طرح فنی را برای شمال تا جنوب عراق در نظر گرفته است.

وزیر برق عراق همچنین خاطرنشان کرد که سفر وی به کربلا و دیگر استان‌های این کشور برای اطلاع نزدیک از آمادگی نیروگاه های برق در سراسر عراق است.

این درحالی است که داخل راضی، معاون رئیس کمیسیون انرژی پارلمان عراق پیشتر در اظهاراتی تاکید کرد که پایان بحران برق در این کشور نیازمند ثبات سیاسی، تشکیل دولت و تخصیص بودجه لازم طی سال‌های پیش‌رو است.

گفتنی است که موضوع برق در فصل تابستان عراق از مسائل مهم در این کشور است که هر ساله با اعتراضات گسترده مواجه می‌شود.

 

لینک کوتاه: https://setaresobhonline.ir/content/399410/

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.