2022/06/30
۱۴۰۱ پنج شنبه ۹ تير
روند کاهشی دلار و سکه

روند کاهشی دلار و سکه

دلار در بازار آزاد که هفته گذشته در مسیر افزایشی قرارگرفته بود، معاملات ابتدای هفته را کاهشی آغاز کرد و در معاملات صبح دیروز با کاهش ۲۰۰ تومانی به ۲۶ هزار و ۲۴۰ تومان رسید.

به گزارش ستاره صبح آنلاین کانون صرافان نیز قیمت خرید دلار را ۲۴ هزار و ۳۹۹ تومان و قیمت فروش آن را، ۲۴ هزار و ۷۳۵ تومان اعلام کرده که نسبت به آخر هفته گذشته اندکی کاهش‌یافته است. این در حالی است که روز پنجشنبه کانون صرافان قیمت دلار را ۲۴ هزار و ۴۲۲ تومان برای خرید و ۲۴ هزار و ۷۱۸ تومان برای فروش اعلام کرده بود.
همچنین یورو در صرافی‌ها، ۲۷ هزار و ۴۶۵ تومان‌ بری خرید و ۲۷ هزار و ۸۳۳ تومان برای فروش اعلام شد. آخرین قیمت معاملاتی یورو در صرافی‌ها در روز پنجشنبه، ۲۷ هزار و ۴۴۴ تومان برای خرید و ۲۴ هزار و ۷۱۸ تومان برای فروش بود.
صرافی ملی نیز قیمت دلار را حدود ۱۰۰ تومان کاهش داده است. به این ترتیب دلار در صرافی‌ها با قیمت ۲۴ هزار و ۵۳۱ تومان برای فروش و ۲۴ هزار و ۲۸۷ تومان برای خرید قیمت زده است. روز ۵ شنبه قیمت دلار در صرافی‌ ملی ۲۴ هزار و ۶۳۶ تومان برای فروش و ۲۴ هزار و ۳۹۱ تومان برای خرید اعلام کرده بود.
یورو نیز در تابلوی این صرافی با قیمت ۲۷ هزار و ۶۴۸ تومان برای فروش و ۲۷ هزار و ۳۷۳ تومان برای خرید نمایان شده است درحالی‌که آخرین قیمت خرید و فروش این ارز در صرافی ملی روز ۵ شنبه، ۲۷ هزار و ۸۳۷ تومان برای فروش و ۲۷ هزار و ۵۶۰ تومان برای خرید بود.
طی روزهای گذشته هم اشاره شد که سه سناریو پیش روی بازار ارز قرار دارد؛ توافق قوی و لغو تحریم‌ها با انتفاع اقتصادی مناسب برای ایران، توافق موقت و درنهایت عدم دستیابی به توافق. با توجه به رفتار بازار ارز، به نظر می‌رسد معامله گران سناریو دوم یعنی دستیابی به توافق موقت را محتمل‌تر می‌دانند. سناریویی که اگر به وقوع بپیوندد، نباید انتظار ریزش هیجانی در بازار ارز را داشت. اما در صورتی که سناریو اول انجام شود، کاهش شدید دلار دور از انتظار نیست.
به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین، قیمت دلار دیروز در بازار تهران کاهش یافت؛ تا جایی که با عقب‌نشینی ۱۶۳ تومانی، یک کانال عقب رفت و وارد کانال ۲۵ هزار تومان شد.در حال حاضر هر دلار آمریکا در بازار ۲۵ هزار و ۹۸۱ تومان قیمت دارد و هر یورو به قیمت ۲۹ هزار و ۲۸۱ تومان به فروش می‌رود.در این میان، برخی از فعالان بازار عنوان می‌کنند مذاکرات برجام در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و در صورتی که در هفته جاری خبر خاصی از مذاکرات منتشر نشود،‌ دلار در جاده افزایشی حرکت خواهد کرد.

سکه یک کانال عقب رفت
قیمت طلا و سکه دیروز در بازار تهران ریزشی بود. به گزارش خبر آنلاین، قیمت هر مثقال طلا با کاهش ۱۲۴ هزارتومانی، دیروز به ۵ میلیون و ۲۰۴ هزار تومان رسیده است و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با کاهش ۳۰ تومانی، یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قیمت خورده است. در بازار فلزات گران‌بها، هر سکه امامی با کاهش ۲۲۳ هزارتومانی قیمت به ۱۱ میلیون و ۹۷۹ هزار تومان رسیده است.

انس جهانی ترمز طلا و سکه را کشید
با افت قیمت اونس جهانی طلا، پس از رشد شدید اواخر هفته گذشته، طلا و سکه نیز در بازار داخل کاهشی شد. دیروز صبح، طلا و سکه که به دنبال رشد شدید قیمت اونس جهانی طلا در روزهای گذشته و شروع جنگ میان روسیه و اوکراین افزایش قیمت را تجربه کرده بود، کاهشی شد.
به این ترتیب سکه امامی در قیمت ۱۱ میلیون و ۹۶۷ هزارتومانی معامله ‌شد که نسبت به آخرین معاملات روز ۵ شنبه کاهش ۲۰۰ هزارتومانی را نشان می‌دهد. روز ۵ شنبه این سکه ۱۲ میلیون و ۱۶۹ هزارتومانی قیمت خورده بود.
نیم‌سکه نیز در قیمت ۶ میلیون و ۷۶۰ هزارتومانی معامله می‌شود که نسبت به ۵ شنبه کاهش حدود ۱۰۰ هزارتومانی را نشان می‌دهد. نیم‌سکه در آخرین معاملات هفته گذشته ۶ میلیون و ۸۵۰ هزارتومانی قیمت خورده بود.
همچنین ربع‌سکه با کاهش ۵۰ هزارتومانی نسبت به ۵ شنبه، ۳ میلیون و ۸۰۰ هزارتومانی قیمت خورده است. هر سکه یک گرمی نیز در قیمت ۲ میلیون و ۲۷۵ هزارتومانی خرید و فروش می‌شود که نسبت به‌روز ۵ شنبه کاهش ۲۵ هزارتومانی را نشان می‌دهد.

 

لینک کوتاه: https://setaresobhonline.ir/content/378034/

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.