2022/01/28
۱۴۰۰ جمعه ۸ بهمن
اومیکرون احتمالا آخرین جهش کرونا است / کی می‌توانیم جشن پایان کرونا را بگیریم؟

اومیکرون احتمالا آخرین جهش کرونا است / کی می‌توانیم جشن پایان کرونا را بگیریم؟

به گفته ساریانیس، روند صعودی تا 20 تا 22 ژانویه ادامه خواهد داشت و میانگین هفتگی به 66 هزار مورد ابتلا خواهد رسید

به گزارش ستاره صبح آنلاین به نقل از رکنا، موج ابتلا به سویه اومیکرون ویروس کرونا تا ۲۰ فوریه فروکش خواهد کرد و این سویه احتمالا آخرین جهش کووید-۱۹ است.«دموستنس ساریانیس» استاد دانشگاه ارسطوشهر سالونیک یونان در مصاحبه با وبسایت Newsbeast اعلام کرد موج ابتلا به سویه اومیکرون ویروس کرونا تا ۲۰ فوریه فروکش خواهد کرد و این سویه احتمالا آخرین جهش کووید-۱۹ است.

این دانشمند مشهور در یونان به مدل ریاضی گسترش موج "لجام گسیخته" نوبتی بیماری همه گیر کرونا استناد کرد. در پنج روز گذشته در یونان، هر روز رکوردهای جدیدی ابتلا به ویروس کرونا ثبت شده است - روز جمعه ۴۰.۵ هزار مورد ابتلا به این بیماری ثبت شد و سویه اومیکرون سویه غالب کرونا در این کشور گردیده است.

به گفته ساریانیس، روند صعودی تا ۲۰ تا ۲۲ ژانویه ادامه خواهد داشت و میانگین هفتگی به ۶۶ هزار مورد ابتلا خواهد رسید. ساریانیس که معتقد است محاسبه میانگین هفتگی روش دقیق تری نسبت به روزانه است، گفت: در عمل، این بدان معناست که ممکن است روزهایی وجود داشته باشد که روزانه ۸۰ هزار یا حتی ۱۰۰ هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا وجود داشته باشد.

ساریانیس گفت:" به این ترتیب ۲۰ فوریه، یک ماه پس از اوج موج اومیکرون، روند کاهش آن به پایان می رسد. سپس میانگین تعداد موارد ابتلا در هفته ۳۵۰۰ - ۴۰۰۰ مورد خواهد بود. سپس ما پایان اومیگرون را خواهیم داشت و بخش اعظم جامعه ما از مصونیت برخوردار خواهد شد".به گفته او شاید این آخرین "خروش" ویروس کرونا باشد.این دانشمند خاطرنشان کرد حتی اگر اومیکرون آخرین جهش ویروس کرونا باشد که ما در حال مشاهده آن هستیم، که احتمال آن زیاد است، نباید احتیاط خود را از دست داده و فکر کنیم که همه به نوع خفیف کرونا مبتلا خواهند شد و دیگر از تدابیر حفاظتی و بهداشتی استفاده نکنیم.

 

لینک کوتاه: https://setaresobhonline.ir/content/347230/

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.