2022/01/28
۱۴۰۰ جمعه ۸ بهمن
پاپ: خشونت علیه زنان، توهین به خداوند است

پاپ: خشونت علیه زنان، توهین به خداوند است

شفقنا- پاپ فرانسیس خواستار پایان خشونت علیه زنان شد.

به گزارش ستاره صبح آنلاین به نقل از شفقنا ، پاپ فرانسیس در پیام خود به مناسبت کریسمس و در یکی از شدید ترین واکنش های خود علیه خشونت علیه زنان این اقدام را اقدامی نزدیک شدن به شیطان دانسته و گفت: خشونت علیه زنان دشمنی و اهانت به خداوند است.

پاپ فرانسیس در روزی که هم سال نو جشن گرفته می‌شود و هم یاد مریم مقدس گرامی داشته می‌شود، خواستار پایان گرفتن خشونت علیه زنان در سرتاسر جهان شد.

رهبر کاتولیک‌های جهان موعظه سال نو خود را حول مضامین مادری و زنان تنظیم کرده بود. تاکید کرد که زنان و مادران رشته‌های زندگی را کنار هم نگه داشته اند و از آنجایی که مادران زندگی می‌بخشند و زنان دنیا را (با هم) نگه می دارند، بیایید همه ما برای ارتقای منزلت مادران و محافظت از زنان تلاش بیشتری کنیم.

پاپ فرانسیس گفت: چقدر در جهان خشونت علیه زنان را شاهد هستیم؟ دیگر کافی است، آزار رساندن به یک زن، توهین به خداوند است. به یاد بیاوریم که خداوند انسانیت ما را از طریق یک زن ارزانی داشته است – نه از طریق یک فرشته.

خاطر نشان می شود در دو سال گذشته و در طی پاندمی کرونا که منجر به قرنطینه های طولانی مدت شد، کلیسای واتیکان گزارش های فراوانی از افزایش خشونت علیه زنان دریافت کرده و پاپ نسبت به این موضوع در گذشته نیز واکنش داشته است.

خبر اصلی را در رویترز ببینید

 

لینک کوتاه: https://setaresobhonline.ir/content/347222/

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.