2021/10/26
۱۴۰۰ سه شنبه ۴ آبان
کسب7 مدال طلا در کشتی آزاد و فرنگی نتیجه مدیریت علمی در ورزش است
محمدرضا یزدانی خرم رئیس پیشین فدارسیون کشتی در گفت وگو با«ستاره صبح آنلاین»:

کسب7 مدال طلا در کشتی آزاد و فرنگی نتیجه مدیریت علمی در ورزش است

کشتی ایران در رقابت های جهانی در رشته کشتی آزاد و فرنگی در مجموع با 7 مدال طلا،3 نقره و3 برنز به کار خود پایان داد تا عملکرد درخشانی در رقابت های جهانی داشته باشد.
به گزارش ستاره صبح آنلاین در روزهای برگزاری کشتی ها مردم به صورت پیگیر کشتی را دنبال می کردند و با پیروزی ها خوشحال و با شکست ها ناراحت می شدند. با این وجود کسب هفت مدال طلا در این رقابت ها با خوشحالی مردم همراه بود و مردم ایران از عملکرد درخشان کشتی گیران خود رضایت دارند و به همین دلیل هنگام بازگشت آنها به کشور به گرمی از آنها استقبال کردند. ستاره صبح برای بررسی دلایل موفقیت کشتی ایران در رقابت های جهانی نروژ با محمد رضا یزدانی خرم رئیس پیشین فدارسیون کشتی گفت وگو کرده که در ادامه می خوانید.

یزدانی خرم در این زمینه معتقد است:موفقیت های تیم ملی کشتی آزاد و فرنگی در رقابت های جهانی به دلیل  تلاش مدیران فدارسیون و کادر فنی بود. نتایج درخشانی که کسب شد نتیجه  استفاده از رویکرد علمی در ورزش بود.تغذیه مناسب،تمرینات خوب و بدنسازی با کیفیت سبب شد که در چند روزی که کشتی ها برگزار شد ناکامی های گذشته کشتی ایران جبران شد. شرایط به شکلی بود که همه کشتی گیران ما در روی تشک سرحال بودند و هیچ کشتی گیری روی زمین نخوابید.
 رئیس پیشین فدراسیون کشتی ادامه داد: زحماتی که فدراسیون کشتی برای کشتی گیران کشید به نتیجه رسید.فدارسیون تلاش کرد قبل از بازی ها دیدارهای تدارکاتی خوبی برای کشتی گیران ترتیب بدهد که این دیدار های تدارکاتی در  موفقیت های کشتی گیران نقش داشت.این در حالی  است که به دلیل شیوع ویروس کرونا وضیت تمرینی کشتی گیران زیاد مناسب نبود. از سوی دیگر حریفان کشتی گیران ایران در رقابت های جهانی نیز خوب بودند اما کشتی گیران ایرانی با آمادگی بالایی در این رقابت ها حضور پیدا کردند که خوشبختانه مدال های زیادی برای کشتی ایران به ارمغان آمد.
یزدانی خرم تصریح کرد:کشتی گیران با فداکاری که کردند موفق شدند دل مردم ایران را شاد کنند. چشم اندازی که پیش روی کشتی وجود دارد این است که ما باید برای همه ایران سرمایه گذاری کنیم و نه تنها مازندران.به همین دلیل هیئت های استان های مختلف باید در این زمینه فعالیت های خود را افزایش بدهند. شرایط باید به شکلی باشد که ما در سال چند میلیون کشتی گیر تربیت کنیم.اگر قرار است کشتی ایران همچنان در عرصه بین المللی دارای جایگاه بالایی باشد باید کشتی را در کشور توسعه بدهیم و زمینه بروز استعدادهای جدید را در کشتی به وجودبیاوریم.

 

لینک کوتاه: https://setaresobhonline.ir/content/345981/

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.