2021/10/26
۱۴۰۰ سه شنبه ۴ آبان
پایان  همه‌گیری کرونا تا یک‌سال دیگر
مدیرعامل شرکت داروسازی آمریکایی مدرنا پیش‌بینی کرد

پایان همه‌گیری کرونا تا یک‌سال دیگر

به گزارش ستاره صبح آنلاین مدیرعامل شرکت داروسازی آمریکایی مدرنا پیش‌بینی کرده است تا سال آینده واکسن کرونا برای بیشتر جمعیت کره زمین تأمین شده و همه‌گیری کووید۱۹ به پایان خواهد رسید.

استفان بنسل در گفتگو با یک روزنامه سوئیسی گفت، افزایش مداوم ظرفیت تولید واکسن در جهان باعث می شود تا اواسط سال آینده دزهای کافی برای پوشش کل جمعیت جهان در دسترس باشد.

مدیرعامل مدرنا معتقد است کسانی که نمی‌خواهند واکسینه شوند نیز به دلیل شیوع سریع سویه مسری «دلتا» به آن مبتلا خواهند شد و به این ترتیب، به صورت طبیعی ایمنی پیدا می‌کنند.

او شرایط را تا آن موقع به وضعیتی مشابه آنفلوآنزا تشبیه می‌کند که عده‌ای واکسن می‌زنند و زمستان خوبی دارند، یا نمی‌زنند و با خطر بیماری و شاید حتی بستری شدن در بیمارستان روبرو می‌شوند.

به گفته استفان بنسل، سالانه ده‌ها هزار نفر در اروپا و آمریکا بر اثر ابتلا به آنفلوآنزا جان خود را از دست می‌دهند.

اما کارشناسان معتقدند پیش‌بینی او مستلزم «دسترسی برابر» کشورهای دنیا به واکسن است؛ موضوعی که از آغاز واکسیناسیون در دنیا کانون توجه سازمان ملل متحد بوده است.

 

منبع: انتخاب

 

لینک کوتاه: https://setaresobhonline.ir/content/345716/

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.