2022/09/30
۱۴۰۱ جمعه ۸ مهر
خاص‌ها صیانت کردنشون هم خاصه

خاص‌ها صیانت کردنشون هم خاصه

ندا حائری- طنزنویس

ستاره صبح آنلاین-عارضم خدمتتان که این دفعه واقعاً خیلی ناراحتم کردید. واقعاً چرا انقدر براتون سخته که بدونید باید به هرکسی با هر عقیده‌ای احترام گذاشت؟ چرا فکر می‌کنید اجازه دارید هرکسی رو با هر طرز تفکری نقد کنید و بهش خرده بگیرید که چرا این کارو می کنه و چرا اون کار رو نمی کنه؟

ببینید دوستان! شاید طرف چند تا پیراهن از شما بیشتر پاره کرده باشه و به همین دلیل رسم و رسوم صیانت رو بهتر بلد باشه. چرا به عقیده‌ و خواسته‌اش احترام نمی‌ذارید؟ چرا هنوز یاد نگرفتید که باید سر تعظیم جلوی هر مدل عقیده‌ای فرو بیارید؟ به خصوص عقایدی که به‌زور می خوان به راه راست هدایتتون کنن و شما رو به‌جایی برسونن که می‌خوان؟ مگه از این بالاتر و بهتر هم چیزی هست!

من به‌عنوان یک انسان خاص در همه‌چیز، همیشه گفتم و بازم میگم که باید به هر انسانی با هر عقیده‌ای احترام گذاشت. اینکه یک نفر در کشور همسایه به دلیل اعتقادات شخصی خودش به‌صورت یک فرد دیگه سیلی می زنه و بعد اون رو طبق صلاح‌دید خودش به دیار باقی می‌شتابونه همونقدر قابل احترامه که نظر شما راجع به انتخاب صبحانه‌ای که دوست دارید میل کنید. خوبه یه نفر پیدا بشه بهتون بگه فلان چیز رو باید برای صبحانه بخورید و فلان چیز کلاً ممنوعه و حق ندارید بخورید؟ نه دیگه! خوب نیست! پس شما هم لطفاً درک کنید و اجازه بدید که هرکسی از هر چیزی که فکر می کنه به صلاح خودش و جمعیت اطرافشه صیانت کنه و انقدر غر بیخود نزنید!

یا اینکه یک گروه تصمیم می‌گیرن هواپیماهای آب‌پاش رو کجا و چطوری استفاده کنن کاملاً به خودشون مربوطه. مالشونه اختیارشو دارن. به شما چه ارتباطی داره که نشستید غر می‌زنید!

لابد خیریتی توش بوده که برای خاموش کردن یه سری آتش‌سوزی‌های داخلی حتی یک کامیون هم به‌جایی ارسال نمیشه و برای خاموش کردن یه کپه آتیش در جاهای دیگه هواپیما که هیچ، سفینه‌ی فضایی ارسال می شه که یه وقت خدایی نکرده یدونه گیاه مشتعل جایی باقی نمونه. به‌هرحال هرکسی بهتر میدونه چیزایی که داره رو کجا و چطوری به کار ببره. لازم نیست شما مردم عامی، بی‌سواد و حسود انقدر توی کارها دخالت کنید.

واقعاً خجالت نمی‌کشید که قضاوت می‌کنید؟ قضاوت فقط کار ما خواص است که از همه‌چیز باخبریم و حتی چیزهایی می دانیم که شما هم نمی‌دانید! در این حد خفن و کار بلد خلاصه!

حرف آخرم اینه که انقدر توی کارهایی که بهتون ربطی نداره دخالت نکنید و انقدر انگشت‌های غیرجوهری‌تون رو در صیانت دیگران فرونبرید! هدف ما حفاظت از شماست و صیانت از آرامش شما. الکی این همه اطلاعات به‌دردنخور و بیخود رو چرا می خواین وارد مغزهای زیبای دمپایی خورده‌تون بکنید؟ آب می خواین چیکار؟ برق به چه کارتون میاد؟ اصلاً اگه نظر من رو به‌عنوان یک فرد بسیار باهوش و خاص بخواین، باید بگم که بهترین کار اینه که برگردیم به دوران غارنشینی. بدون دانش، آگاهی اینترنت و ... بالاخره طبیعت از ما سخاوتمندتره و یه برگی چیزی بهمون میده که خودمون رو به میزان مناسب بپوشونیم. این‌طوری دیگه حتی لازم نیست نگران قیمت بنزین و سوخت باشیم و نه به واکسن نیازی داریم و نه به دارو و نه حتی به سرم نمکی. خیلی خوب و رؤیایی میشه‌ها!

 

لینک کوتاه: https://setaresobhonline.ir/content/225093/

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.