2022/01/27
۱۴۰۰ پنج شنبه ۷ بهمن
تولید ۵ میلیون دز واکسن در طول یک ماه گذشته

تولید ۵ میلیون دز واکسن در طول یک ماه گذشته

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام گفت:ظرف یک ماه گذشته بیش از ۵ میلیون دز واکسن تولید کرده ایم و تقریبا به اندازه ۳۵ درصد واکسن های وارداتی تولید داشتیم.

ستاره صبح آنلاین-در مراسم افتتاح ۳۰۰پروژه عمرانی توسط بنیاد برکت شامل ۱۵۰ باب مدرسه و ۱۵۰ باب پروژه فرهنگی و مذهبی در مناطق محروم با حضور مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام از دو مدرسه در پاکدشت رونمایی شد.

در این مراسم مخبر توضیح داد: یکی از کارهایی که در بنیاد برکت از همان اوایل شکل گرفت بحث مدرسه سازی بود که مقام معظم رهبری نیز تاکید داشتند.

او ادامه داد: قرار بود هزار مدرسه بسازیم که تا کنون برای ساخت حدود ۲ هزار قرارداد داریم و هشتاد درصد موارد ساخته شده است.

رئیس ستاد گفت: اوایل برنامه داشتیم در دو سال، هزار مدرسه کانکسی را تبدیل به مدرسه دائم کنیم. تا مهرما ۳۰۰ مدرسه و تا پایان سال ۲۰۰ مدرسه دیگر را می سازیم. در مجموع تا پایان سال ۵۰۰ مدرسه کانکسی و ۲۰۰ مدرسه دائم خواهیم داشت.

او گفت : اعتبار پروژه های مدرسه سازی بین ستاد اجرایی و آموزش و پرورش تقسیم شده است و هر کدام بخشی از اعتبار را تامین می کنند. ستاد در مجموع نزدیک ۱۱۰ هزار میلیارد تومان هزینه کرده و ۹۰۰ هزار شغل ایجاد شده است.

رئیس ستاد اجرایی درباره تولیدات واکسن کوو ایران برکت گفت: ظرف یک ماه گذشته بیش از ۵ میلیون دز واکسن تولید کردیم و تقریبا به اندازه ۳۵ درصد واکسن های وارداتی تولید داشتیم.

مخبر بیان کرد:تاکنون یک و نیم میلیون دز تحویل وزارت بهداشت دادیم و تا آخر هفته یک میلیون دیگر نیز تحویل می‌دهیم.

وی ادامه داد:این تولیدات فقط برای خط یک است و خط دو و سه نیز وارد چرخه تولید می شوند. خط دو تمام زیرساخت های آن انجام شده و در مرحله تولید آزمایشی است و خط سه هم اوایل شهریور راه اندازی می شود.

مخبر تاکید کرد که به صورت هفتگی بیش از یک میلیون دز واکسن کوو ایران برکت تولید می شود.
 

باشگاه خبرنگاران

 

لینک کوتاه: https://setaresobhonline.ir/content/225068/

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.