2021/08/04
۱۴۰۰ چهارشنبه ۱۳ مرداد
بحران آب در خوزستان قابل پیش بینی بود/برخی از نارضایتی های مردم خوزستان سواستفاده سیاسی کردند/مسئولان به جای حل مشکل نباید اجازه بدهند مشکل به وجود بیاید
دکتر سید راضی نوری نماینده شوش در مجلس دهم در گفت وگو با«ستاره صبح آنلاین »:

بحران آب در خوزستان قابل پیش بینی بود/برخی از نارضایتی های مردم خوزستان سواستفاده سیاسی کردند/مسئولان به جای حل مشکل نباید اجازه بدهند مشکل به وجود بیاید

ستاره صبح آنلاین-استان خوزستان یکی از استان هایی است که سهم بالایی در درآمد ناخالص ملی دارد و در حدود90 درصد نفت کشور از این استان تأمین می شود. این در حالی است که سدهای بزرگی مانند سد کرخه و دز در این استان وجود دارد. در چنین شرایطی و با گرم شدن هوا و تغییرات اقلیمی مردم این استان با بحران شدید آبی مواجه شده اند. بحرانی که با واکنش های اجتماعی مردم نیز مواجه شده است. ستاره صبح برای بررسی آخرین وضعیت بحران بی آبی در خوزستان با دکتر سید راضی نوری نماینده مردم شوش در مجلس دهم به عنوان یکی از شهرهای اصلی تجمعات گفت وگو کرده که در ادامه می خوانید.

 سید راضی نوری در این زمینه گفت:در روزهای اخیر نارضایتی هایی به دلیل بحران بی آبی و مشکلات معیشتی در خوزستان به وجود آمد که برخی تلاش کردند آن را به شکل دیگری جلوه بدهند.در ابتدا قرار بود تجمعات به صورت مسالمت آمیز صورت بگیرد. این در حالی است که عده ای از این فرصت سواستفاده کردند و تلاش کردند نارضایتی ها را تشدید کرده و از حالت مسالمت آمیز خود خارج کنند.
وی افزود: در شرایط کنونی شرایط استان و شهر شوش آرام است و شاهد تنش نیستیم.اغلب افرادی که دست به تجمع می زنند از طریق فضای مجازی اقدام به این کار می کنند.به نظر می رسد برخی به دنبال چنین فرصت هایی هستند تا اهداف سیاسی خود را محقق کنند. به همین دلیل نیز این موضوع به تیتر رسانه های خارجی تبدیل شده است. نماینده شوش در مجلس دهم درباره مطالبات مردم خوزستان تصریح کرد: در سال جاری با توجه به گرمای هوا و شرایط اقلیمی که به وجود آمد بحران بی آبی در خوزستان تشدید شد. این در حالی است که از مدت ها قبل چنین شرایطی قابل پیش بینی بود و اگر مسئولان زودتر به فکر می افتادند چنین اتفاقاتی رخ نمی داد. همواره عنوان شده که پیشگیری بهتر از درمان است. به همین دلیل نیز اگر مسئولان توجه بیشتری به مشکلات خوزستان می کردند و در مسیر حل کردن آنها حرکت می کردند این بحران به وجود نمی آمد.امروز که مردم نسبت به وضعیت خود  معترض هستند مسئولان تازه به فکر درمان افتاده اند. در صورتی که اگر زودتر به این مشکلات رسیدگی می کردند کار به این نقطه نمی رسید.

 

لینک کوتاه: https://setaresobhonline.ir/content/194902/

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.