2021/12/09
۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۸ آذر
خاص‌ها حرف زدن و نوشتنشون هم خاصه
ستاره خاص

خاص‌ها حرف زدن و نوشتنشون هم خاصه

ندا حائری- طنزنویس

عارضم خدمتتون که این روزها هم حال درست‌وحسابی‌ای ندارم. انقدر که جفا و ناملایمتی و از همه بدتر قدرناشناسی از شما جماعت عوام دیدم این چند وقت. این همه من و دیگر رفقای خاصم تلاش کردیم و می‌کنیم که شما را شفاف کنیم، برای شما بنویسیم، به شما چیز میز یاد بدهیم، از عرش اعلای خاص خودمان یک تُک پا قدم رنجه بفرماییم پایین و خودمان را هم‌سطح شما عوام زمینی بکنیم تا شاید شاید شاید به برکت وجود ما شما دو کلام حرف حساب خواندید و روشن شدید که اصل داستان چیست، ولی بازهم افاقه نکرد که نکرد!

این همه‌ ما سوار بر موج شدیم و خوب و بد این‌وآن را گفتیم، این همه هر جا سوژه داغ بود رفتیم توی دلش و برای شما اخبار انتخاب‌شده را به زبان ساده منتشر کردیم، این همه با رعایت موازین ایمنی از عزیزان مسئول انتقاد سازنده و پویا کردیم، ولی بازهم شما عوام که ته هنرتان جنگیدن زیر پتو و هشتگ زدن و اعتراض الکی است به ما خرده می‌گیرید که چرا فلان نگفتیم و چرا فلان ننوشتیم!

آخه مشکل اینجاست که ما اگر می‌گفتیم و می‌نوشتیم هم که باز شما متوجه نمی‌شدید چه انتقاد عظیمی پشت تک‌تک کلمات و حرف‌های ماست! مثلاً ما اگر برویم در رسانه‌های جمعی و به دیگر افراد حاضر دور میز و جلوی دوربین بگوییم چقدر شما خوشگلید قبول نیست، یعنی یک‌ تکه‌ی بسیار بسیار سنگین به آن فرد انداخته‌ایم که یعنی اینکه تو الان اینجایی به خاطر ظاهر عوام‌فریبت بوده و نه توانایی‌هایت ولی شما به‌جای اینکه این را بفهمید هی ما را مسخره می‌کنید درحالی‌که خودتان با اختلاف، بسیار بیشتر از ما مسخره هستید. اصلاً من قهرم!

شعورتان هم که نمی‌رسد وقتی ما وارد یک جمع می‌شویم باید کادر هرچی دوربین و نزدیک‌بین است را روی کلوزآپ ما تنظیم کنید به‌گونه‌ای که تلویزیون فقط ما را نشان دهد و بچه‌های ما بتوانند پیش دوستانشان بگویند که دیشب بابامو تو تی وی دیدی آیدا؟!

به‌جای این کارها نشسته‌اید یک گوشه و هی به جان ما غر می‌زنید که فلان جا آب ندارد، فلان جا خاک ندارد، فلان جا برق ندارد...جانم؟! بله همه‌جا برق ندارد! این هم از برکت وجود ما خواص است. اصلاً شما برق می‌خواهید چه کنید؟! از روشنایی وجود ما بهره ببرید دیگر! یا هی می‌گویید واکسن نیست و ما باید برویم خارج ببینیم همساده‌ها واکسن دارند یا نه و چه خبر از گودبرداری و انواع برکت‌ها که بازهم باید بگویم همین‌که ما هستیم برای شما از صدتا واکسن بابرکت‌تر است.‌ کافیست کلامی چند از ما عزیزان مؤدب بخوانید تا حرف‌های نغزمان مثل یک واکسن در گوشت و پوست‌واستخوانتان فرورفته و شما را یک‌عمر در برابر نادانی و غیر شفاف بودن واکسینه کند. چرا انقدر به ظواهر توجه می‌کنید؟! عمر دست خداست، ما هم وسیله‌های کمکی هستیم. پس لطفاً اجازه بدهید ما به کارمان برسیم و انقدر در امور بزرگان خاص، اختلال ایجاد نکنید. آفرین کوچولوهای عام!

 

لینک کوتاه: https://setaresobhonline.ir/content/194718/

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.