2021/08/04
۱۴۰۰ چهارشنبه ۱۳ مرداد
رئیسی برای پیشبرد برنامه هایش مخالف و موانع ندارد
نجفقلی حبیبی در گفت وگو با ستاره صبح:

رئیسی برای پیشبرد برنامه هایش مخالف و موانع ندارد

ابراهیم رئیسی پس از انتخاب شدن به عنوان رییس جمهور منتخب کشور گفت رویکرد مستقلی نسبت به جریان های سیاسی خواهد داشت.البته برخی از تحلیل گران براین باور هستند که رئیسی با شکل دهی یک دولت فراجناحی می تواند بخشی مشکلات کشور را حل کند. با این وجود زمزمه هایی از سهم خواهی اصولگرایان از دولت جدید به گوش می رسد. سهم خواهی هایی که می تواند دولت را با چالش های جدی مواجه کند. ستاره صبح برای بررسی این موضوع با دکتر نجفقلی حبیبی نماینده پیشین مجلس گفت وگو کرده که در ادامه می خوانید.

ستاره صبح آنلاین-نجفقلی حبیبی در این زمینه گفت: رئیسی خوشبخترین رئییس جمهور ایران است و شرایط برای مدیریت کشور نسبت به روسای جمهور گذشته برای وی بهتر فراهم است.امروز مجلس شورای اسلامی و قوه قضائیه با رئیسی همسو هستند و در این زمینه مشکلی ندارد.از سوی دیگر زیرساخت های کشور توسط دولت آقای روحانی و دولت های گذشته انجام شده است.به همین دلیل شرایط برای تحقق وعده هایی که ایشان در انتخابات داده اند فراهم است. وی ادامه داد: امروز هیچ مزاحمی برای رییسی در مدیریت کشور وجود ندارد. از سوی دیگر اصلاح طلبان نیز به دلیل روحیه اصلاح طلبی ترجیح می دهند رئیسی در کار خود موفق باشد و بتواند مشکلات مردم را حل کند.برخی عنوان می کنند رئیسی باید یک دولت فراجناجی تشکیل بدهد. این در حالی است که تصمیم گیری در این زمینه با خود ایشان است. البته چنین رویکردی مشاهده نمی شود.حبیبی تصریح کرد:رییسی باید تلاش کند چالش های اجتماعی را در کشور کاهش بدهد.این درحالی است که شرایط برای مدیریت ایشان فراهم است. در گذشته روسای جمهور با تنش های حزبی و جناحی مواجه بودند این در حالی است که با اتفاقاتی که در انتخابات رخ داد ایشان با چنین مشکلی نیز مواجه نیستند.تنها کاری که باید انجام بدهند تدبیر امور است. کسی معارض ایشان نیست که روی ضعف های دولت انگشت بگذارد و اجازه ندهند کار کنند. اتفاقی که در گذشته برای دولت ها رخ می داد.امروز همه چیز به تدبیر آقای رییسی بستگی دارد. در شرایط کنونی مهم ترین چالش کشور مسائل معیشتی و سیاست خارجی است. به همین دلیل آقای رئیسی باید در این زمینه تلاش جدی داشته باشند.

 

لینک کوتاه: https://setaresobhonline.ir/content/184708/

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.