2021/08/04
۱۴۰۰ چهارشنبه ۱۳ مرداد
عدم اعتماد عمومی چالش پیش روی دولت آینده
طیبه سیاوشی نماینده پیشین مجلس در گفت وگو با ستاره صبح تشریح کرد:

عدم اعتماد عمومی چالش پیش روی دولت آینده

دولت آینده در حالی روی کار می آید که مشکلات فراوان اقتصادی و اجتماعی پیش رو دارد. عبور از هر یک از این مشکلات نیاز به افراد متخصص،تکنوکرات و کاربلد دارد. طیبه سیاوشی نماینده مجلس دهم در گفت گو با ستاره صبح به برخی از مشکلات پیش روی رییسی و دولت او اشاره کرده که در ادامه می خوانید.

ستاره صبح آنلاین-طیبه سیاوشی گفت:مهم ترین چالش دولت آینده از دست دادن سرمایه عظیم اجتماعی پس از انتخابات است. به همین دلیل نیز مهم ترین چالش دولت آینده بازگشت اعتماد از دست رفته مردم است.دولت آینده  باید تلاش کند این اعتماد را بازگرداند.از سوی دیگر قول هایی که رییسی در رقابت های انتخاباتی در زمینه اقتصادی داده است باید محقق شود. بدون تردید حل کردن مشکلات اقتصادی مردم می تواند در بازگشت اعتماد  مردم موثر باشد. نماینده پیشین مجلس ادامه داد: بسیاری از مشکلات کنونی کشور ریشه در برجام دارد. به همین دلیل اگر دولت آینده بتواند در مذاکرات وین به نتیجه مطلوب برسد تا حدود زیادی شرایط برای بهبود وضعیت اقتصادی مردم فراهم می شود.به همین دلیل رییسی باید در ابتدا موضوع برجام را به نتیجه مطلوب برساند.در شرایط کنونی مهم ترین کار برداشته شدن تحریم هاست.دولت آینده باید تلاش کند تحریم هایی که توسط ترامپ بر ایران اعمال شده است را مرتفع کند.در غیر این صورت چرخه فساد موجود در کشور همچنان به کار خود ادامه می دهد و شرایط را سخت تر از گذشته می کند.نکته قابل توجه این است که براساس تحلیل های جدید در وضعیتی که اغلب مردم ایران با چالش های معیشتی مواجه هستند تعداد ثروتمندان و رانت خواران در کشور افزایش پیدا کرده است.این در حالی است که این افراد از چرخه فساد در کشور استفاده می کنند.به همین دلیل دولت آینده باید با این افراد مقابله کند و اجازه ندهد این چرخه فساد همچنان در کشور  به کار خود ادامه بدهد. وی تصریح کرد: در برخی از رسانه ها و نشریات مختلف این گزاره  بسیار تکرار می شود که  تحمل تحریم‌های سخت تنها از مردم ایران بر می آید و در محاسبات ذهنی و استراتژیک بسیاری از سیاستمداران چگونگی تحمل و مقابله با این میزان فشار و تحریم تعجب آور و نشدنی به نظر می رسید. از سوی دیگر مردم ایران نیز در طول این ۴۰ سال و مشاهده سیاست خارجی جمهوری اسلامی، به امید تدبیر حاکمیت برای حل و فصل مناقشات و همچنین گشایش اجتماعی و  اقتصادی در جمیع مسائل معیشتی و زندگی خود هستند. به همین دلیل دولت آینده باید به فکر لغو تحریم ها باشد.

 

لینک کوتاه: https://setaresobhonline.ir/content/164709/

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.