2021/11/29
۱۴۰۰ دوشنبه ۸ آذر
خاص‌ها بی‌ادبی‌شونم خاصه
ستاره خاص

خاص‌ها بی‌ادبی‌شونم خاصه

ندا حائری- طنزنویس
عارضم خدمتتون که ما خاص‌ها بسیار انسان‌های مؤدب و بافرهنگی هستیم و اصلاً فحش و بدوبیراه در کارمان نیست. مگر اینکه خیلی خیلی عصبانی‌مان کنند که بالاخره از دستمان در می‌رود و حرف‌هایی می‌زنیم که خیلی هم خوب می‌کنیم و تازه نصف حقتونه... یعنی نصف حقشونه. با شما نبودم‌ که! ای‌بابا. از قدیم گفتن شما بدوبیراه رو بنداز زمین خود مخاطب دُلا میشه برش میداره.‌ فقط فرقش اینه که شما عوام وقتی دُلا میشید بردارید ممکنه شلوارتون به دلیل فرسودگی ناشی از فقر و نداری پاره بشه، ولی ما خواص شما عوام رو متهم می‌کنیم به سیاه نمایی و خیلی خلاصه بخوام بگم حق همیشه با ماست مگه اینکه خلافش ثابت بشه و مطمئنم شما هم این موضوع رو کاملاً می‌فهمید و درک می‌کنید‌. سپاسگزارم پفکای گوگولی!
از این موضوع که با بزرگواری تمام بگذریم، می‌رسیم به این قصه که شماها خجالت نمی‌کشید؟! نه واقعاً شرم نمی‌کنید؟! یه کم انصاف ندارید؟! بنده رو با هزار زحمت از پشت میزم بلند کردید، تو این کرونایی سوار هواپیمام کردید، آوردید نشوندید جلوی خودتون که بشینم به ناله‌ها و غرغراتون گوش کنم بعد حالا هی گیر می‌دید که چرا این‌طور نشسته و چرا اونطور گوش داده و چرا دعوت کرده و چرا حواله کرده و هزارتا چرای دیگه؟!‌! بنده همین‌که به خاطر شما عوام این‌همه سختی به خودم دادم و اومدم به حرف‌های شما گوش دادم و زندگیم رو پر از انرژی منفی کردم برای شما عوام کافی نیست واقعاً؟! کاش یه کم به خودتون بیاین و بفهمید جایگاهتون چیه و انقدر الکی احساس آرامش نکنید. به‌هرحال اتفاقیه که افتاده همونطور که همه جای دنیا میوفته. ما هم که بیکار نبودیم، بلند شدیم، اومدیم، با خاطر باز جلوتون نشستیم، به حرفاتون گوش دادیم، حتی چند کلمه حرف هم براتون زدیم. کافیه دیگه؟! آهان راستی راننده‌ی اتوبوس رو هم دستگیر کردیم که چرا اتوبوسش انقدر فرسوده بوده و اصلاً چه معنی داره یه نفر انقدر به اتوبوسش نرسه! دیگه چیکار باید براتون می‌کردیم؟! به‌هرحال از این اتفاقاً همه‌ جای دنیا میوفته و الکی دارید شلوغش می‌کنید! اینجا که شهر هرت نیست یه پلیس بزنه یکیو بکشه و آب از آب تکون نخوره و فقط به بیست‌وچند سال حبس محکوم بشه! مملکت قانون داره و به امید خدا اون راننده‌ی اتوبوس هم به‌زودی نتیجه‌ی بی‌توجهی به اتوبوسش رو می‌بینه و باید جریمه‌های نقدی سنگین در این رابطه به ما بده.
حالا دیگه اگه غر غر کردنتون تموم شد و دیگه کاری با ما ندارید و گیر الکی‌ای نیست که به ما بدید، ما بریم دنبال کارهای مهم‌ترمون. امروز یه جلسه داریم راجع به یه تیکه قلوه‌سنگ که از دل تهران زده بیرون و بهش میگن دماوند. بریم ببینیم میشه جابه‌جاش کرد یا یه دستی به سر و روش کشید که قابل سکونت بشه و یه کمکی هم به مردم بالادست کرده باشیم یا نه. شما هم بهتره برید توی اتاق و اول کولر رو خاموش‌کنید که در مصرف آب، برق، گاز همه چی صرفه‌جویی کنید و بعد به کارهای اشتباه و حرف‌های اشتباه‌ترتون فکر کنید و عبرت بگیرید!
 

 

لینک کوتاه: https://setaresobhonline.ir/content/154654/

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.