2023/03/29
۱۴۰۲ چهارشنبه ۹ فروردين
انتقاد شهرام ناظری از صداوسیما
گزارش

انتقاد شهرام ناظری از صداوسیما

اشاره: شهرام ناظری، خواننده باسابقه کشورمان جمعه هفتم خردادماه پس از یک سال و نیم دوری از ایران و صحنه اجرا، با حمایت تلویزیون اینترنتی لنز و همکاری بنیاد رودکی در تالار وحدت کنسرت آنلاین برگزار کرد. کنسرتی که او در سراسر اجرا از نبود تماشاگرها ابراز ناراحتی کرد و سطح اجرا را متوسط خواند. اتفاق تعجب‌برانگیز در این کنسرت که اعتراض تعدادی از کاربران را به همراه داشت نشان ندادن ساز نوازندگان حین اجرا بود! گویا ساترا و تلویزیون‌های اینترنتی که ظاهراً از سیاست‌های رسانه ملی تبعیت نمی‌کنند قرار است تغییر رویه دهند و مسیر صداوسیما را نسبت به موسیقی پیش گیرند. دراین‌ارتباط روز گذشته شهرام ناظری ضمن اشاره به اینکه اگر می‌دانست سازها را قرار است از نمای دور نشان بدهند، بدون شک با این مسئله و انجام آن به‌صورت جدی مخالفت می‌کرد، گفت: عملکرد اینجانب در این سال‌ها به‌وضوح نشان می‌دهد که به دلیل اختلاف‌سلیقه‌هایی که با صداوسیما داشته‌ام و اینکه در تلویزیون سازها را پشت اجسام مختلف پنهان می‌کنند، در این دهه‌ها هیچ‌گونه همکاری با رادیو و تلویزیون نداشته‌ام و حتی حق‌وحقوق طبیعی خودم را از صداوسیما دریافت نکرده‌ام.

شهرام ناظری با انتشار مطلبی در فضای مجازی، درباره تجربه برگزاری کنسرت آنلاین خود در ایران، گفت: بسیار خرسند و دلگرم شدم که کنسرت آنلاین جمعه‌شب مورد لطف و محبت مردم فرهنگ دوست ایران قرار گرفت. به هر صورت این برنامه اولین تجربه کنسرت آنلاین برای اینجانب بود و خالی از برخی مشکلات نبوده است و بنده اگر می‌دانستم سازها را قرار است از نمای دور نشان بدهند، بدون شک با این مسئله و انجام آن به‌صورت جدی مخالفت می‌کردم. عملکرد اینجانب در این سال‌ها به‌وضوح نشان می‌دهد که به دلیل همین نقطه‌نظرها و اختلاف‌سلیقه‌ها که با صداوسیما داشته‌ام و اینکه در تلویزیون سازها را پشت اجسام مختلف پنهان می‌کنند، در این دهه‌ها هیچ‌گونه همکاری با رادیو و تلویزیون نداشته‌ام و حتی حق‌وحقوق طبیعی خودم را از صداوسیما دریافت نکرده‌ام.
وی در ادامه اظهار امیدواری کرده است که این برنامه تجربه‌ای باشد برای رفع مشکلات کنسرت‌های آنلاین بعدی که اهل موسیقی در پیش دارند. او همچنین درباره تجربه اجرای کنسرت آنلاین گفته است که در این یک سال و چند ماهی که خارج از کشور بودم، پیشنهادهایی برای کنسرت داشتم، اما قبول نکردم و فکر کردم به ایران بیایم و این کار را انجام بدهم. امیدم این است که این موضوع کووید-۱۹ در جهان برطرف شود و تمام مردم دنیا و به‌خصوص مردم ایران بتوانند زندگی عادی خودشان را ادامه بدهند. کنسرت مجازی «آوای دوست» به مدت ۱۴ شب تکرار می‌شود و شهرام ناظری در جریان آن قطعاتی چون «آتش در نیستان»، «شیدا شدم» و «اندک‌اندک» را اجرا کرده است.

 

لینک کوتاه: https://setaresobhonline.ir/content/144254/

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.