2023/02/06
۱۴۰۱ دوشنبه ۱۷ بهمن
اشتباه راهبردی قالیباف در سفر به مسکو
انتقاد وب‌سایت اصولگرای «رجانیوز» از قالیباف

اشتباه راهبردی قالیباف در سفر به مسکو

اشاره: محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس اصولگرای یازدهم به دعوت رئیس دومای روسیه در رأس هیئتی، روز گذشته به مسکو رفت و در این سفر سه‌روزه علاوه بر تقدیم پیام رهبر معظم انقلاب به دولت روسیه، دیدارهایی را با همتایان خود در دوما و سنا، مقامات اقتصادی، سیاسی و امنیتی این کشور خواهد داشت. اما شایعاتی در طول هفته شنیده می‌شد که قالیباف قرار بود در جریان این سفر با ولادیمیر پوتین ملاقات کند که این ملاقات لغو شد. موضوعی که موردانتقاد برخی رسانه‌ها و فعالان سیاسی قرار گرفت و حتی سایت اصولگرای «رجانیوز» هم از قالیباف انتقاد کرد.

ستاره صبح-سایت رجانیوز نزدیک به جبهه پایداری نوشت: در دنیای سیاست ردوبدل کردن نامه، پیام‌ها و حتی پیشنهاد‌ها بین سران حکومت‌ها امری نرمال و طبیعی است. تا جایی که بارها سران کشورهای مختلف به‌صورت رسمی و علنی و حتی غیرعلنی مبادرت به ارسال پیام برای رهبر انقلاب داشته‌ و بالعکس، رهبر انقلاب نیز اقدام به چنین امر مرسومی کرده‌اند. این انتقال پیام‌ها توسط روسای مجلس پیشین و مشاوران و دیگر مقامات رسمی کشور انجام‌شده است. در همه این موارد بیشتر از اینکه چه کسی پیغام را به مخاطب منتقل کند مسئله چیستی پیام و نویسنده آن است که موردتوجه تحلیل‌گران بین‌المللی قرار می‌گیرد. اما اخیراً این اتفاق در ایران به مناقشات سیاسی آلوده‌شده است. سفر قالیباف به مسکو و انتقال پیام رهبر انقلاب به پوتین در حاشیه‌ این سفر و سپس لغو دیدار مستقیم وی با پوتین به دلیل پروتکل‌های بهداشتی کاخ کرملین از سوی منتقدین رئیس مجلس مورد تمسخر قرارگرفته و از سوی دیگر توسط تیم مشاوران و نزدیکان قالیباف به مانوری برای کسب اعتبار سیاسی تبدیل‌شده است. گویا اگر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس نبود رهبر انقلاب هیچ فردی را برای انتقال پیام به مسکو نداشته و شخص ایشان از محتوای پیام مهم‌تر بوده است! (برگرفته از خبر آنلاین)

 

 

لینک کوتاه: https://setaresobhonline.ir/content/103571/

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.