2021/08/04
۱۴۰۰ چهارشنبه ۱۳ مرداد
ویژگی‌های  مدیران موفق

ویژگی‌های مدیران موفق

علیرضا اسلامی نژاد - کارشناس مدیریت

ستاره صبح آنلاین-هر سازمان و اداره‌ای یک مدیر دارد و از تعداد زیاد کارمند و کارکنان دیگر به وجود آمده است. این مدیران در ضمن اشراف بر کارها مانند یک رهبر فرایندهای کاری را مدیریت می‌کنند و عموما کارکنان نیز نقش مدیریتی این افراد را به خوبی پذیرفته‌اند. در نتیجه کارها طبق نظم و روال انجام می‌شود. مدیرانی که مقتدرانه و با چاشنی ترس کارکنان از ابهت مدیر، سازمان خود را اداره می‌کنند که البته در عصر فعلی که مبتنی بر روابط انسانی است، چندان موفق نیستند و این نسل رو به انقراض است. قطعا شیوه فوق چشم‌نواز و زیبا نیست؛ اما گاهی مقداری از ترس‌ این‌چنینی، می‌تواند در بعضی سازمان‌ها مفيد باشد. 

مدیرانی که در کارشان تاکید بر رفاقت در انجام امور دارند و اولویت‌شان راضی کردن تمام دوستانشان است که شاید در کوتاه‌مدت موفق باشند، ولی تجربه نشان داده است این تیپ مدیریتی در ادامه فرایندهای اداری به بن‌بست می‌رسند و دچار مشکل می‌شوند. البته در سطور بالا به اختصار چند نمونه محدود از تیپ‌های پرتعداد مدیریتی معرفی شد، ولی یک نکته بسیار مهم و غیرقابل انکار وجود دارد و آن هم، داشتن سعه‌صدر به عنوان یک مدیر است. تحمل و انتقادپذيری از ویژگی‌های ذاتی مدیران است، کسی که مسؤلیت بر عهده می‌گیرد، باید بداند که در اطرافش سهوا و یا عمدا پچ پچ و انتقاد وجود خواهد داشت. 
به نظر می‌رسد مدیری که تحمل این را ندارد که پشت سرش حرف بزنند، نباید وارد فاز مدیریتی شود. چنین شخصی اگر بخواهد با این موضوع مقابله کند باید تقریباً تمام توانش را صرف مقابله با حواشی و حرف و حدیث‌ها کند و در نتیجه از وظایف اصلی و سازمانی خویش باز می‌ماند. نکته پایانی این که مدیران موفق؛ باتدبیر و تجربه خود به کارمندان و ارباب رجوعشان فرصت می‌دهند که در یک فضای سالم و مؤدبانه نقدهای خود را مطرح کنند. البته ممکن است برخی افراد از این فضای باز نقدپذیری مدیران سوء استفاده کنند و فضای نقد را به سمت آشفته‌سازی امور و متشنج کردن سازمان پیش ببرند. مسلما به خاطر مصالح عالی سازمان، باید این تیپ افراد که یقینا دنبال حاشیه‌سازی هستند مهار شوند و البته از آن بخش از دغدغه‌ها و نقدهایشان که درست است، اما به صورتی نامطلوب، طرح شده‌اند، باید استفاده کرد و نسبت به اصلاح فرایندها و ساختار بهره برد.

 

لینک کوتاه: https://setaresobhonline.ir/content/10031/

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.